سخنگوی طرح تحول اقتصادی تاکید کرد : حذف صفرها از پول یکی از محورهای طرح تحول اقتصادی و در جهت حفظ منافع ملی و مردم است.
 
 فرزین در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: حذف صفرها باعث کاهش نیاز به اسکناس می شود ، هزینه چاپ اسکناس ها و مبادلات را به شدت کاهش می دهد و از طرف دیگر موجب تقویت جایگاه پول ملی هم خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون یک دلار نزدیک 11 هزار ریال ارزش دارد که خوب نیست و با حذف صفرها از پول ملی ، ارزش برابری پول با ارزهای خارجی هم در شرایط بهتری تعریف می شود.

فرزین گفت: قبلا کلیات طرح در کارگروه تحول اقتصادی مصوب شد و در دو سال اخیر اقدامات خوبی در بانک مرکزی شده و یکی از پیش نیازهای اولیه این بوده است که تعداد اسکناس ها کاهش یابد و هم اکنون نیز تعداد سرانه اسکناس در کشور کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: اقدام بعدی این است که باید نظر مردم و دیدگاه های صاحبنظران اقتصادی دریافت شود و برای این کار پرسشنامه ای در بانک مرکزی در حال تهیه است که به زودی در سایت اینترنتی بانک مرکزی قرار می گیرد تا نظر مردم را در باره واحد پول جدید و مباحث اجرایی جمع آوری کند که مبنای مطالعات اجرایی ما خواهد بود.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بانک مرکزی در حال تهیه پیش نویس یک لایحه است که باید در کمیسیون اقتصادی دولتی و همچنین کارگروه تحول اقتصادی بررسی شود و پس از تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود تا فرایند قانونی کنونی را طی کند و زمان بندی این کار هم در آن لایحه دیده می شود.

وی افزود: این طرح ، بلندمدت است ، تبدیل به قانون خواهد شد و اقدامات اولیه آن هم به خوبی در دولت پیش بینی شده است.

فرزین درباره اینکه شاید برخی مردم تصور کنند اجرای این کار یک شبه خواهد بود و ممکن است پول قدیمی در دست آنها بماند و از این نظر نگران هستند ، گفت : فرآیند این طرح ، طولانی است و باید به قانون تبدیل شود و اجرای قانون هم زمان بندی مشخصی خواهد داشت و البته ارزش پول های موجود هم حفظ می شود .

وی تصریح کرد : پس از تصویب قانون ، برای اجرایی شدن دوره چند ساله نیاز است و جای هیچ گونه نگرانی نیست ، چون جایگزینی پول ها نیز با اطلاع رسانی و زمان کافی خواهد بود.

فرزین گفت : این کار فقط شامل تغییر واحد حسابداری پول ملی است و ربطی به ارزش پول ندارد ، این تجربه در بسیاری از کشورهای وجود دارد و ترکیه 6 صفر را حذف کرده است و در خیلی از کشورها که این کار کردند که بر ارزش پول هیچ تاثیری نداشته است.

 

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.