وزیر آموزش و پرورش از احتمال تعطیلی راهنمایی و دبیرستان در روزهای 5شنبه خبر داده است، اما عباسپور می گوید مجلس با تعطیلی دبستان ها هم مخالف است، چه برسد به بقیه مقاطع تحصیلی.

تعطیلی اختیاری 5 شنبه های دبستان ها، در دو سه ماه پایانی سال تحصیلی 90-89 هرچند با مخالفت های کارشناسان غیردولتی مواجه شده است، اما وزیر آموزش و پرورش می گوید شاید راهنمایی و دبیرستان هم روزهای 5شنبه تعطیل شوند.

حمیدرضا حاجی بابایی، در یک برنامه تلویزیونی درپاسخ به شوخی مجری که گفت دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان هم بدشان نمی‌آید روزهای پنج شنبه تعطیل باشند، گفت: "بدمان نمی‌آید که تعطیلی پنج‌شنبه‌ راهنمایی و دبیرستان‌ها را کارشناسی کنیم."

اما این سوی ماجرا، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هنوز تعطیلی 5شنبه های دبستان ها را هضم نکرده است.

علی علاسپور تهرانی، رییس کمیسیون دراین باره به خبرآنلاین می گوید: "گفتند 70 درصد معلمان با تعطیلی 5شنبه ها موافقند. ما می گوییم خب اگر معلمان 3 روز کار کنند، که بیشتر خوشحال می شوند. اصلا تعطیل کنید، همه خوشحال شوند!"

جالب اینکه وزیر آموزش و پرورش دراین باره گفته است: "بر اساس نظرسنجی صورت گرفته 80 درصد و بر اساس کار مطالعاتی که یک استاد دانشگاه انجام داده است، 78 درصد مردم موافق طرح تعطیلی روز پنج‌شنبه‌های مدارس ابتدایی هستند."

به عقیده عباسپور، دانش آموزان در هر رده سنی، نمی توانند 4 ساعت کلاس فشرده در مدرسه باشند: "بحث این است که بچه ها کشش ندارند این همه در مدرسه باشند. بچه ها اغلب، صبحانه مناسبی نمی خورند، چون صبح زود به مدرسه می شوند، معمولا خواب آلوده هستند. به همین دلیل نمی شود خیلی فشرده آنها در کلاس نگه داشت و هیچ ساعت تفریحی هم برایشان قائل نبود."

وزیر آموزش و پرورش و دیگر مسوولان این وزارتخانه می گویند بعد از بررسی نظام آموزشی کشورهای دیگر، چنین تصمیمی گرفته اند. اما رییس کمیسیون آموزش در پاسخ، استانداردهای فضای آموزشی ایران را ناکافی برای تعطیل شدن یک روز کاری می داند: "مدارس در خارج از کشور، تا 4 بعد از ظهر فعالیت می کنند. ساعتی برای ورزش دارند و زمانی مناسب برای استراحت. خوراک مناسب هم دارند. این نیست که در 5 روز فشرده درس بخواند تا اینکه 5شنبه تعطیل شود."

به گفته عباسپور تهرانی، اختیارات شواری عالی آموزش و پرورش در حد تعطیلی یک روز هفته هست، اما مجلس به دلایل کارشناسی، با این تعطیلی مخالف است: "ما هنوز قانع نشدیم که مزایای این طرح بیش از معایبش است. الان هم که تامل می کنیم، می خواهیم ببینیم نتایج این تعطیلی چیست. در چندین بازدیدی که داشتیم، مسوولان مدارس درباره عواقب آن اظهار نگرانی می کردند. در واقع این نیست که همه موافق باشند.»

پیش از این، نورالله حیدری دسنایی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم با تعطیلی پنج شنبه های دبستان ها مخالفت کرده بود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.