تاريخ : | | نویسنده : 24payment

گروههاي فلسطيني فتح و حماس اعلام كردند كه به يك توافق در خصوص اتحاد مجدد دولت‌هايشان در كرانه باختري و نوار غزه دست يافته‌اند.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين توافق در شرايطي حاصل شد كه سالها درگيري بين دو طرف باعث تضعيف آنها به لحاظ سياسي و از بين رفتن صدها تن از نيروهاي طرفين در درگيري‌هاي خشونت بار و سركوب‌ها شده بود.

دکتر موسي ابو مرزوق نايب رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي "حماس" با اشاره به توافق کامل اين جنبش و جنبش فتح اظهار داشت، زمان آن فرا رسيده است که شکاف داخلي را به صفحات تاريخ بفرستيم و صفحه جديدي در راستاي همبستگي و مبارزه براي احقاق حقوق خود باز کنيم.

ابو مرزوق طي کنفرانسي مطبوعاتي پس از امضاي پيش‌نويس توافقنامه آشتي ملي خاطرنشان کرد که جنبش‌هاي فتح و حماس گفت‌وگوهاي مفصل و طولاني را با هم داشته‌اند و امروز پس از فراهم شدن شرايط لازم، ثمره اين گفتگوها را برداشت مي‌کنيم.

وي افزود، جنبش‌هاي فتح و حماس امروز به توافقات کاملي به ويژه در زمينه تشکيل دولت با حضور شخصيت‌هاي مستقل و ازسرگيري فعاليت پارلمان و نيز تعيين زمان برگزاري انتخابات دست يافتند.

اين رهبر برجسته جنبش حماس همچنين تصريح کرد که تفاهمات صورت گرفته با جنبش فتح امضا شد و پس از آن هم هر دو جنبش طرح آشتي ملي مصر را امضا کردند.

وي با اشاره به اينکه ديگر موضوع مورد اختلافي ميان جنبش‌هاي فتح و حماس باقي نمانده است، تاکيد کرد که تنها مساله باقي مانده امضاي توافقنامه و تشکيل دولت است و درهاي غزه به روي تمامي شهروندان فلسطيني باز است.

ابو مرزوق همچنين اظهار داشت که با امضاي توافق آشتي ميان جنبش هاي فتح و حماس، کميته چهارجانبه بين‌المللي و شروط آن ديگر محلي از اعراب ندارند.

عزام احمد رئيس هيات اعزامي جنبش فتح به قاهره و عضو کميته مرکزي اين جنبش نيز به نوبه خود تاکيد کرد که ما اين توافق را به ملت فلسطين که مدت زمان زيادي انتظار آن را مي کشيدند، تبريک گفته و خطاب به جوانان فلسطيني اعلام مي‌کنيم که امروز خواسته‌هاي شما تحقق يافت.

احمد با اشاره به اينکه فلسطينيان تصميمات ملي خود را به دست گرفتند، تصريح کرد که اسرائيل هشدارها و تهديدهاي خود عليه محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين نسبت به عواقب و تبعات اين توافقنامه را آغاز کرده است، اما عباس نمي‌خواهد تحت تاثير اين هشدارها قرار بگيرد.

وي همچنين تاکيد کرد که جنبش‌هاي فتح و حماس صورت جلسه تفاهمات ميان خود را به شکلي که در مفاد طرح آشتي ملي مصر آمده بود، امضا کردند و علاوه بر اين، توافق ديگري را نيز در زمينه تشکيل دولت مستقل و تعيين زمان انتخابات امضا کرده و به طرح آشتي ملي مصر ضميمه کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رساني فلسطين،عزام احمد تصريح کرد که اتحاديه عرب بر توافق آشتي و اجراي آن از سوي طرف هاي فلسطيني نظارت خواهد داشت.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.