'سمير جعجع' رييس حزب نيروهاي لبناني در پاسخ به 'غضنفر ركن آبادي' سفير ايران در لبنان كه ديدار با وي رابه تعيين سرنوشت 4 ديپلمات ايراني ربوده شده در لبنان منوط كرده بود، گفت: سرنوشت 4 ديپلمات ايراني ارتباطي به من ندارد.
   
به گزارش ايرنا از بيروت، جعجع در گفت وگو با خبرگزاري مركزي لبنان افزود: در معراب (مقر جعجع) به روي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان باز است و خود ايرانيان هم از نتيجه تحقيقات صورت گرفته مطلع هستند.
رييس حزب نيروهاي لبناني در خصوص پرونده شاهدان دروغين ترور رفيق حريري نخست وزير اسبق لبنان گفت كه اين موضوع در نشست اخير هيات دولت لبنان مطرح و تكليف آن يكسره شد، زيرا بيش از 20 وزير از مجموع 30 وزير با تصويب آن (براي ارجاع به شوراي عالي دادگستري) خودداري كردند.
وي از مخالفان خواست تا به آنچه كه در نشست هيات دولت در مورد پرونده شاهدان دروغين پيش آمد تن دهند و ابراز اميدواري كرد كه 'ميشل سليمان' رييس جمهوري لبنان و 'سعد حريري' نخست وزير با تشكيل نشست هيات دولت نهادهاي دولت را فعال كنند تا به امور مردم بپردازند.
جعجع افزود: صدور كيفرخواست دادگاه حريري گامي نخستين و صحيح است و تاكيدي بر وجود دولت در لبنان است و همه نشانه ها حاكي است كه با صدور آن خشونتي در لبنان رخ نخواهد داد.
وي افزود: هدف از طرح پرونده شاهدان دروغين توسط مخالفان رسيدگي قضايي نيست زيرا تنها مرجعي كه مي تواند در مورد شاهدان دروغين سخن بگويد دستگاه قضايي است و چيزي به نام شاهدان دروغين وجود ندارد زيرا ارجاع پرونده شاهدان دروغين به شوراي عالي دادگستري به معناي لغو كار دادگاه بين المللي حريري است.
جعجع در مورد و گفت وگوهاي 'محمود احمدي نژاد' رييس جمهوري اسلامي ايران و شيخ 'حمد بن خليفة آل ثاني' امير قطر در تهران گفت كه موضوع گفت وگوهاي اين دو در مورد دادگاه بين المللي نبوده بلكه پيگيري روند كار اين دادگاه بوده است زيرا موضوع كار اين دادگاه از دست دولت ها خارج است.

وي در مورد ديدارش از فرانسه با اشاره به اينكه بزودي با نيكولا ساركوزي رييس جمهوري فرانسه ديدار خواهد كرد، گفت: نقش فرانسه در لبنان بزرگ است و با همه گروه هاي لبناني ها رابطه دارد و به استقلال لبنان احترام مي گذارد.

ركن آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينكه مسير و سرنوشت چهار ديپلمات ايراني ربوده شده در لبنان در دست رژيم صهيونيستي است، گفت: اين غير ممكن است كه ما قبل از تعيين تكليف مسير پرونده چهار ديپلمات ايراني با سمير جعجع صحبت و ملاقاتي داشته باشيم.

وي در مصاحبه با شبكه تلويزيوني o.t.v در خصوص وانمود كردن 'سمير جعجع' رييس نيروهاي لبناني مبني بر داشتن ارتباط با ايران افزود: در اين مساله ما پرونده چهار ديپلمات ايراني داريم و معلومات ما تأكيد مي كند ديپلمات هاي ما توسط نيروهاي لبناني بازداشت و به رژيم صهيونيستي تحويل داده شدند.

چهاردهم تير 1361 برابر با چهارم ژوئيه 1982، در خلال تجاوز واحدهاي ارتش رژيم صهيونيستي به لبنان و اشغال بيروت، چهار تن از ديپلمات هاي ايراني به نام هاي سيدمحسن موسوي، احمد متوسليان، تقي رستگار مقدم و كاظم اخوان هنگام بازگشت از سوريه به محل سفارت واقع در بيروت غربي، به دست شبه نظاميان مسيحي موسوم به فالانژها كه تحت كنترل سمير جعجع عمل مي كردند، متوقف ودستگير شدند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.