از هفته پانزدهم ليگ برتر امروز چند دیدار برگزار می شود که در مهمترین آن ها پرسپولیس به مصاف مس می رود، و استیل آذین با ملوان دیدار می کند.

در حالي كه تيم فوتبال ذوب آهن با 28 امتياز در صدر جدول رده بندي ليگ برتر فوتبال قرار دارد، هفته پانزدهم اين مسابقات در روزهاي پنجشنبه و جمعه هفته جاري برگزار مي‌شود. تيم پرسپوليس به عنوان جدي ترين رقيب ذوب آهن در كرمان به مصاف شاگردان صمد مرفاوي مي‌رود و استقلال در تهران ميزبان سفيدپوشان شاهين بوشهر با هدايت حميد استيلي است. ديدار تيم سپاهان با صنعت نفت به دليل حضور چند بازيكن سپاهان در تيم فوتبال اميد برگزار نمي‌شود و فيناليست ليگ قهرمانان آسيا يعني ذوب آهن نيز به دليل حضور در توكيو، با يك هفته تعويق به مصاف فولاد خوزستان مي‌رود.

پرسپوليس - مس کرمان

تيم پرسپوليس شايد يكي از خوشبخت ترين تيم‌هاي ليگ برتر در سه هفته گذشته باشد. آنها با كسب هر 9 امتياز در ديدار برابر تيم‌هاي ذوب آهن، استيل آذين و نفت تهران خود را به يك امتيازي ذوب آهن در صدر جدول رساندند تا در صورت شكست مس كرمان به طور موقت به صدر جدول صعود كنند.

علي دايي جمعه گذشته با وجود غيبت دو بازيكن خود يعني غلامرضا رضايي و حميد علي عسگر برابر نفت تهران به يك پيروزي دلچسب رسيدد تا تيمش با روحيه‌اي بالا براي يكي از دشوارترين بازي‌هاي ليگ در هفته پانزدهم در كرمان آماده باشد. در مقابل، ركورد صمد مرفاوي در مس كرمان نيز قابل توجه است. تيم مس 12 هفته گذشته را بدون شكست پشت سر گذاشته است و آخرين شكست اين تيم به هفته سوم برابر ملوان بندرانزلي بر مي‌گردد. ضمن اينكه آخرين شكست مرفاوي در كرمان هم در هفته دوم در ديدار مقابل ذوب آهن رقم خورد و همين موضوع به تنهايي نشان دهنده دشواري كار دايي است.

مرفاوي با نتايج خوبي كه از هفته چهارم به بعد كسب كرده، به ركورد شكست ناپذيري مظلومي در كرمان نزديك تر مي‌شود. تيم منسجم و هماهنگ مس كرمان هفته گذشته توانست سايپا را در كرج با شكست 4 بر 2 بدرقه كند تا به لطف اين امتياز خود را با 23 امتياز به رده پنجم جدول و پايين تر از ذوب آهن، پرسپوليس، استقلال و سپاهان برساند.

گفتني است ادينيهو، آقاي گل ليگ دهم كه تاكنون يكي از اصلي ترين مهره‌هاي صمد مرفاوي بوده است براي تداوم گلزني هايش انگيزه زيادي دارد و خط دفاع پرسپوليس برابر مهاجم آماده اين روزهاي مس محك جدي خواهد خورد.

استقلال - شاهين بوشهر

تيم استقلال كه پس از شهرآورد در فراز و فرود قرار دارد هفته گذشته با تحمل شكست 2 بر صفر مقابل صنعت نفت در آبادان جاي خود را با پرسپوليس در مكان سوم جدول عوض كرد تا هواداران اين تيم تا اندازه‌اي بابت نتايج به دست آمده اظهار نگراني كنند.

پرويز مظلومي در حالي در هفته پانزدهم به مصاف شاهين مي‌رود كه از يك سو بابت برگشتن بازيكنان مصدومش همچون بيژن كوشكي، آرش برهاني و محسن يوسفي خوشحال است و از سوي ديگر مصدوميت مجدد مجتبي جباري هافبك خلاق اين تيم و غيبت يك ماهه وي دغدغه‌هاي جديدي براي سرمربي استقلال بوجود آورده است. استقلال هم اكنون با 24 امتياز در مكان سوم جدول رده بندي قرار دارد. از طرف ديگر شاهين بوشهر با هدايت حميد استيلي با وجود انجام بازي‌هاي زيبا و فرصت‌هاي زياد در هر مسابقه، نتايج ضعيفي كسب كرده است. شاهين در پايان هفته چهاردهم 14 امتيازي بوده و در مكان چهاردهم قرار دارند. به نظر مي‌رسد حميد استيلي كه در چند هفته اخير بابت نتايج كسب شده زير فشار شديد قرار دارد، در صورت به دست نياوردن نتيجه مناسب در اين مسابقه شرايط سخت تري را تجربه كند. بايد ديد آيا مردان مظلومي در اين مسابقه اسير چنگال انگيزه شاهين بوشهر مي‌شوند يا خير.

صباي قم - تراکتورسازي تبريز

صبا در ديدار با مس کرمان در هفته سيزدهم ليگ برتر تنها از داوري ضربه نخورد. در جريان آن بازي پربرخورد، بازيکنان صبا سوار بر حواشي مسابقه شدند که حاصل آن اعمال محروميت براي برخي بازيکنان اين تيم بود. حالا ويسي بايد با هفت بازيکن محروم و مصدوم تيمش را به مصاف تراکتورسازي تبريز بفرستد که سرمست از پيروزي مقابل پيکان قزوين به کسب امتياز در خانه صبا مي‌انديشد. جدال تراکتورسازي 20 امتيازي با صباي قم که تنها سه امتياز کمتر از اين تيم دارد، جنگي ميان دو تيم ميانه‌روي جدول است که حرکتي آسانسورگونه در جدول دارند.

استيل آذين - ملوان بندرانزلي

مهمترين اتفاق اين روزهاي فوتبال ايران بازگشت علي پروين است. او از ابتداي هفته جاري به استيل آذين آمده تا کشتي گرفتارآمده ستاره‌هاي فوتبال ايران را به ساحل آرامش برساند. تيم پروين از قضا در گام اول به مصاف ملوان بندرانزلي مي‌رود که با استفاده از فاکتور جواني در فصل جاري زندگي در ميانه بالاي جدول را تجربه مي‌کند. براي تيمي که پرسپوليس را در تهران شکست داده، غلبه بر ستاره‌هاي کم فروغ که نيمي از ديدارهاي گذشته خود را واگذار کرده‌اند، کار دشواري نيست، حتي اگر اين تيم با "جذبه" علي پروين يک هفته تمرين کرده باشد! علي پروين که همه کاره فوتبال استيل آذين شده است، پس از 5 سال دوري از ليگ برتر - که آخرين حضورش با پرسپوليس بود - دوباره به ليگ برتر برگشته است تا خود جذابيتي باشد بر همه جذابيت‌هاي ليگ برتر!

پيکان قزوين - سايپاي البرز

جدال خودروسازان حتي اگر در انتهاي جدول هم باشند، جذاب و تماشايي است. پيکان و سايپا که رقابت‌شان تنها در عرصه فوتبال و ورزش نيست، روز جمعه در جدالي جذاب در ورزشگاه شهيد رجايي قزوين به مصاف هم مي‌روند. پيکان که با حميد عليدوستي به يک پيروزي دست يافته و متحمل يک شکست نيز شده است، براي فرار از انتهاي جدول به کسب يک پيروزي خانگي مقابل سايپا مي‌انديشد. سايپا هم با هدفي مشابه به دنبال کسب امتياز در خانه پيکان است. اين تيم در سه بازي گذشته تنها 2 امتياز کسب کرده و همين از دست دادن امتيازهاي پي در پي اين تيم را در مرز سقوط به انتهاي جدول قرار داده است. تيم محمد مايلي کهن با پيکان قعرنشين جدول رده بندي فقط پنج امتياز فاصله دارد!

نفت تهران - راه آهن شهرري

نکته جالب توجه مسابقه نفت تهران - راه آهن شهرري برگزاري بازي در ورزشگاه اکباتان تهران است. در اين بازي راه آهن ميهمان است اما بايد در خانه خود به مصاف ميزبانش، نفت تهران برود! بدون شک يکي از آماده ترين تيم‌هاي امروز فوتبال ايران راه آهن شهرري است که با هدايت مهدي تارتار به ميانه بالاي جدول رسيده است. اين تيم در پنج بازي گذشته خود به چهار پيروزي دست يافته و تنها در مصاف با استقلال آنهم در ورزشگاه آزادي متحمل شکست شده است. اين نشان مي‌دهد، تيم مهدي تارتار روپا و آماده است. نفت تهران اما شرايطي متفاوت با راه آهن دارد. اين تيم شش هفته است که يا مساوي مي‌کند يا مي‌بازد. تيم فرکي شرايطي نامطلوب دارد و هر هفته به انتهاي جدول نزديک مي‌شود. او براي ارتقاي جايگاه نفت بايد از همين هفته دست به کار شود و براي پيروزي بجنگد، حتي اگر حريفش راه آهني باشد که اين روزها در اوج آمادگي است.

شهرداري تبريز - پاس همدان

حميد درخشان به عنوان منجي تيم شهرداري به تبريز آمده است. او با تيم بحران زده شهرداري بد نتيجه نگرفته و طي دو بازي گذشته مقابل ذوب آهن اصفهان و شاهين بوشهر به دو نتيجه تساوي دست يافته است. درخشان با آگاهي از اهميت ديدارهاي خانگي به دنبال پيروزي در مصاف با پاس همدان است که در چارچوب هفته پانزدهم ليگ برتر روز جمعه هفته جاري برگزار مي‌شود.

تيم بحران‌زده پاس که سير نزولي به انتهاي جدول را بدون مهار طي مي‌کند، نمي‌تواند حريفي دشوار براي درخشان و شاگردانش باشد. پاس آخرين پيروزي خود را در هفته نهم مقابل صباي قم کسب کرده و در پنج ديدار گذشته متحمل چهار شکست شده و فقط يک امتياز کسب کرده است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.