وزير امور اقتصادي و دارايي با اعلام اينكه مردم هيچگونه نگراني از تأمين كالاهاي اساسي و قيمت نان در زمان اجراي هدفمندي يارانه‌ها نداشته باشند، گفت: رسانه‌ها به دنبال پيدا كردن تناقض با كنارهم گذاشتن جملات مسئولان مختلف نباشند.

شمس‌الدين حسيني در گفت‌وگو با فارس در مورد گفته برخي از مسئولان مبني بر حذف يارانه نان در سال جاري و برخي گفته هاي متناقض ديگر مبني بر مستثني شدن نان از هدفمندي يارانه‌ها گفت: در همه اين موارد آنهايي كه از طريق سخنگوي كارگروه طرح تحول و يا رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها اعلام مي‌شود ملاك عمل خواهد بود.

وزير اقتصاد در پاسخ به اين پرسش كه آيا در كارگروه طرح تحول اقتصادي در مورد يارانه نان تصميم جديدي گرفته شده؟ گفت: همان نكاتي كه از طريق اقاي فرزين سخنگوي طرح تحول ارائه مي‌شود تصميم كارگروه طرح تحول است و به نظر من شما رسانه‌ها كمك كنيد و با خودداري از طرح سؤال از افراد متفرقه در اين كار ناهماهنگي ايجاد نكنيد.

*رسانه‌ها دنبال تناقض در گفته مسئولان نباشند

حسيني افزود: در هر بخشي كه تصميم نهايي گرفته شد از طريق آقاي فرزين سخنگوي كارگروه طرح تحول اطلاع‌رساني مي‌شود و از رسانه‌ها خواهش مي‌كنم دنبال اين نباشند كه جملات مسئولان مختلف را كنار يكديگر گذاشته و از بين آن‌ها تناقض در بياورند.

وي تأكيد كرد: بخاطر اينكه هيچ تفرقي در اطلاع‌رساني هدفمندي يارانه‌ها نباشد و آنچه كه به مردم گفته مي‌شود همان تصميم دولت براي اجرا باشد تصميم گرفته شد اطلاع‌رساني هدفمندي يارانه‌ها به صورت منسجم و از طريق سخنگوي طرح تحول و يا رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها و در موارد خاص آقاي رئيس جمهور باشد.

حسيني تأكيد كرد: در مواردي كه رئيس جمهور صلاح بداند بنده به عنوان سخنگوي اقتصادي دولت به اين تيم سخنگويي هدفمندي يارانه‌ها كمك مي‌كنم.

وزير اقتصاد تصريح كرد: از رسانه ها خواهش مي‌كنم كه اين مسئله را رعايت كنند و اين را هم بنويسيد كه سخنان رسمي از طريق سخنگوي كارگروه و يا رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها اعلام مي‌شود.

حسيني در مورد قيمت نان و كالاهاي اساسي براي مردم گفت: اساساً طرح هدفمندي يارانه‌ها از طرح‌هاي انساني است كه اين طرح‌ها دو ويژگي دارند هدفشان انسان و مردم هستند و مسير اجرا نيز اراده مردم خواهد بود.

وزير اقتصاد تأكيد كرد: مردم هيچ نگراني نداشته باشند و همانطور كه ملاحظه مي‌كنيد برنامه هدفمندي يارانه‌ها بگونه‌اي است كه براي جزئيات آن نيز طرح و برنامه وجود دارد.
حسيني اظهار داشت: ملاحظه كرديد كه چگونه و با چه نظمي شماره حساب سرپرستان خانوار براي 60 ميليون ايراني و در قالب بيش از 17 ميليون خانوار گرفته شد و با نظم خاصي پول به حساب آن‌ها واريز مي‌شود. براي بقيه بخش‌ها نيز با همين نظم و آرامش با كمك رسانه‌ها جلو مي‌رويم.

*قشر متوسط و ضعيف بيش از بقيه بهره‌مند مي‌شوند

وزير اقتصاد تأكيد كرد: مردم مطمئن باشند برنامه‌ريزي دولت به گونه‌اي است كه همه مردم از طرح هدفمندي يارانه‌ها منتفع مي‌شوند و وضع مردم ضعيف بهتر خواهد شد گرچه همه بهره‌مند مي‌شوند اما مردم طبقات متوسط و ضعيف از اين طرح بيشتر برخوردار مي‌شوند.

حسيني در مورد وضعيت ذخيره كالاهاي اساسي گفت: نه تنها درباره كالاهاي اساسي بلكه در خصوص هيچ كالايي مردم نگران نباشند زيرا كشور ايران سرزمين بزرگي است كه بطور معمول توليد و ذخيره كالا در ايران بيشتر از نياز روزمره كشور است.

حسيني تأكيد كرد: در كنار ويژگي عمومي در طرح هدفمندي يارانه‌ها همانگونه كه از دو سال قبل گفتيم استعداد كشور بسيار بالاست و برنامه‌ريزي به گونه‌اي انجام شده كه هيچ‌گونه خللي در كار اجراي هدفمندي يارانه‌ها ايجاد نشود.

وي افزود: خوشبختانه صنعت‌گران و اصناف اطلاع رساني مي‌كنند كه در اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها همراه مجلس، دولت و مردم هستند و فضا به سمت همكاري پيش رود.

*تشديد نظارت‌ها به معني بي اعتمادي به مردم نيست

وزير اقتصاد گفت: به مردم قول مي‌دهيم كه حكومت و حاكميت دغدغه اين را دارد كه طرح به بهترين نحو اجرا شود و اگر همكاران دولت در بخش‌هاي مختلف نظارت را بيشتر كرده‌اند نه بخاطر بي‌اعتمادي به مردم است چون عموم مردم با اين طرح همكاري مي‌كنند اما مراقبت‌هاي لازم به اين دليل انجام مي‌شود كه اگر احيانا در جايي قرار است اتفاقي بيفتد از پيش شناسايي شده و اين طرح افزايش نظارت براي آن انجام مي‌شود.

حسيني اظهار داشت: مردم و بازرگانان و اصناف كارشان را با آرامش انجام مي‌دهند و اين نكته را بگويم كه برخي از رسانه‌ها متأسفانه تيتر مي‌زنند مبني بر اينكه دولت مي‌خواهد از برنامه معمول خود به سمت افزايش نظارت‌ها و سخت‌شدن شرايط حركت كند در حاليكه اينگونه نيست و همان فضاي دوستي كه تاكنون بين دولت، اصناف و صنعت بوده وجود دارد.

* تعجب وزير اقتصاد از انتساب يك دستور كذب گمركي به وي

وزير امور اقتصاد و دارايي در واكنش به برخي رسانه‌ها كه گفته بودند وزير اقتصاد به گمرك دستور داده ضمانت‌هاي بانكي را قبول نكنند تصريح كرد: من همين‌جا اين گفته‌ها را تكذيب مي‌كنم و اين چه حرفي است كه زده شده و من كي اين حرف‌ها را گفتم. اگر راست مي‌گويند دستور من را به گمرك نشان دهند از طرفي از آقاي محمدي رئيس كل گمرك پرسيدم كه او نيز گفت، چنين چيزي نگفته ‌است.

حسيني افزود: با ديدن برخي از تيتر اخبار قدري به فكر فرو مي‌روم كه چرا به رغم اينكه بنده چنين موضوعي براي ضمانت‌هاي بانكي گمرك نداشته‌ام و خود سازمان گمرك هم چنين موضعي نداشته اينگونه اخبار منتشر مي‌شود.

وزير اقتصاد و دارايي تأكيد كرد: مشي و روش در تمام دستگاه‌هاي اقتصادي دولت بنا بر تأكيد رئيس جمهور همان روش همكاري و پشتيباني از دولت و طرح تحول اقتصادي است، در عين حال همكاري و همراهي و انضباط در دولت وجود دارد و آنچه جوهره كار ماست اعتماد و دوستي است.

*واكنش حسيني به مصوبه اختصاص 10 درصد از منابع هدفمندي يارانه‌ها به سلامت

وزير امور اقتصاد و دارايي در مورد مصوبه مجلس براي اختصاص 10 درصد از منابع هدفمندي يارانه‌ها به سلامت گفت: از كسانيكه اين قانون را تصويب كرده‌‌اند بايد سؤال شود كه چرا تصويب شد اما در مورد زمان اجراي اين مصوبه بايد گفت، زمانيكه قانون بطور كامل تصويب شود زمان اجرا نيز مشخص خواهد شد و فكر مي‌كنم قانون برنامه پنجم از سال آينده 1390 به مورد اجرا گذاشته شود.

حسيني وزير اقتصاد در پاسخ به اين سؤال كه آيا يارانه‌هاي واريزي در سال جاري نيز مشمول 10 درصد براي سلامت خواهند شد گفت: امسال در چارچوب قانون بودجه و هدفمندي يارانه‌ها كار تداوم پيدا مي‌كند و سال آينده هم با كمك مجلس اين پرداخت‌ها تداوم مي‌يابد.

وي در مورد زمان اجراي مصوبه 10 درصد مجلس گفت: زمان اجرا و تصويب قانون را نمايندگان و قانونگذار مشخص مي‌كند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.