فارس: امام جمعه قم گفت: دشمنان در پي ايجاد تقسيم‌بندي و جدا كردن افراد جامعه از يكديگر هستند و بايد از انحصارطلبي در مورد مساجد جلوگيري كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد سعيدي چهارشنبه شب در ديدار جمعي از اعضاي ستاد انسجام بسيج و مساجد استان قم، با اشاره به اينكه خواندن نماز در هر سرزميني جايز و مباح است، اظهار داشت: در عين حال قرآن فرموده كه بايد مساجد در مناطق مختلف بنا شده و آباد شود.

وي ادامه داد: با شكل‌گيري نخستين مسجد در اسلام و ادامه‌ يافتن اين راه و پيشرفت حوزه كاري آنها، نقش مساجد در پيشرفت فرهنگ جامعه و تبيين فرهنگ اسلام بركسي پوشيده نيست.

امام جمعه قم با تاكيد بر اينكه هميشه اين تهديد وجود دارد كه مساجد ناب تبديل به مساجد آمريكايي و مروج فرهنگ اسلام آمريكايي شود، گفت: آنهايي كه در مساجد عنوان خاص بسيج همراهشان است نبايد از آن استفاده شخصي كنند.

* اسلام آمريكايي به دنبال ايجاد تفرقه است

وي تصريح كرد: اسلام ناب در پي ايجاد انسجام و در مقابل اسلام آمريكايي در پي ايجاد تفرقه و نزاع در بين جوامع است.

سعيدي با تاكيد بر اينكه بسيج يك عنوان عام و همگاني است، گفت: اگر كسي از روي ناآگاهي با عنوان خاص بسيج طوري عمل كرد كه تفرقه‌اي در بين افراد ايجاد شد و محدوده‌اي براي بسيج تعيين كرد، كاري است كه ما از آن فرار مي‌كنيم.

وي خاطرنشان كرد: خيلي از كساني كه متصدي اين عنوان هستند بايد تعريف اين مسئله را گسترده‌تر بگيرند.

امام جمعه قم با تاكيد بر اينكه بسيج محدوده خاصي ندارد و براي همه است، افزود: موقوفات متولي دارند، اما مساجد متولي ندارند و ولايت‌بردار نيستند.

* همه خادم مساجد هستند

وي ادامه داد: هركس كه احساس كرد كه مي‌تواند كاري را انجام دهد بايد اين كار را انجام دهد ولي بايد همه مسئوليت‌ها تعريف شده باشد.

سعيدي با تاكيد بر اينكه كسي نبايد احساس كند ولي مسجد است، گفت: همه خادم مساجد هستند و بايد در حد توان به اين مكان مقدس خدمت كنند.

* انحصارطلبي در مساجد معنا ندارد

وي تصريح كرد: اگر چنين كاري انجام شود، بعد از رفع نواقص و ابهام‌زدايي‌ها مي‌توان اين تشكيلات را در تريبون عمومي مطرح كرد و از همه خواست در اين حوزه به وظايف خود عمل كنند.

امام جمعه قم با تاكيد بر اينكه دشمنان روي مساجد حساس هستند، گفت: دشمنان در پي ايجاد تقسيم‌بندي و جدا كردن افراد جامعه از يكديگر هستند و بايد از انحصار طلبي در مورد مساجد جلوگيري كرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.