در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و چین در آمریکا بر ارتقای روابط اقتصادی دو کشور به 20 میلیارد دلار تاکید شد.

به گزارش مهر، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که در اجلاس بانک جهانی به سر می برد، روز یکشنبه با " شیه شورن" همتای چینی خود دیدار و گفتگو کرد.

وی با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44 و روند پرشتاب خصوصی سازی  در ایران  اظهار داشت: بر اساس اصل 44 قانون اساسی، شرکت های خارجی می توانند در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان مشارکت داشته باشند ،که این موضوع فرصت بسیار مناسبی است که شرکتهای چینی می توانند از آن  استفاده کنند.

وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: زمینه های  گسترده ای برای حجم سرمایه گذاری دو جانبه وجود دارد و چینی ها می توانند در پروژه های مختلف سرمایه گذاری از جمله  پتروشیمی و پالایشگاه در ایران سرمایه گذاری نمایند.

حسینی با اشاره به حجم مبادلات تجاری 10 میلیارد دلاری ایران و چین اظهار امیدواری کرد ضمن ارتقای روابط اقتصادی دو کشور هم سطح روابط سیاسی، با توجه به ظرفیت های اقتصادی و تجاری دو کشور حجم مبادلات فی ما بین به 20 میلیارد دلار افرایش یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان از همتای چینی خود دعوت کرد ضمن سفر  به ایران  از نزدیک با تحولات مهم  اقتصادی و پروژه های سرمایه گذاری خارجی ایران آشنا شوند.

" شیه شورن" وزیر دارایی چین نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور، ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را خواستار شد.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از پیشنهادات وزیر اقتصاد کشورمان اظهار داشت: در حال حاضر دو کشور در حال نوسازی جامعه اقتصادی خود هستند که عموم مردم کشور از آن سود خواهند برد.

وزیر دارایی چین در پایان با اشاره به پیشرفتهای اقتصادی و اجتماعی و  بهبود سطح زندگی در ایران و استقبال از دعوت وزیر  اقتصاد کشورمان وعده داد در آینده  نزدیک به ایران سفر کند.رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.