محمدرضا رحيمي معاون اول رييس جمهوري اعلام کرد: در سال آينده نيروگاه‌هاي هسته اي جديدي ساخته خواهد شد و در اين موضوع جمهوري اسلامي ايران راه خود را بدون دخالت قدرت‌هاي استکباري ادامه خواهد داد.

به گزارش ايرنا، رحيمي روز چهارشنبه پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران، تصريح کرد: ايران از ابتدا اعلام کرد به دنبال انرژي صلح آميز هسته‌اي است و به دنبال ساخت بمب نيست.

رحيمي درباره سفرهاي استاني دولت در سال گذشته بيان داشت: در دور سوم سفرهاي استاني شهرستان‌ها و بخش‌هاي يک استان، ميان معاونين و وزرا تقسيم مي‌شود که بدين شکل آنها از نزديک با مشکلات مردم آشنا مي‌شوند و نظرات آنها پس از جمع‌بندي در هيات دولت منعکس مي‌شود.

وي زيبايي سفرهاي دور سوم استاني را ارتباط نزديک مسئولين دولتي با مردم دانست.

معاون اول رييس جمهوري با بيان اين که نظرات مردم و مشکلات آنها در کارگروه‌هاي هيات دولت بررسي مي‌شود خاطر نشان کرد: هيات دولت در جلسات خود در سفرهاي استاني جمع بندي کارگروه‌ها را بررسي مي‌کند و بدين شکل نظرات مردم در مصوبات استان اعمال مي‌شود.

وي در بخش ديگري از اين مصاحبه با تاکيد بر اين که در طول سال گذشته رييس جمهور 12 سفر خارجي داشته است ، تصريح کرد: در اين سفرها استحکام روابط مورد توجه بود؛ همچنين موافقت نامه‌ها و تفاهم نامه‌هايي ميان مقامات کشورهاي مختلف و مقامات کشورمان انجام شد که اين تفاهمات در حال پيگيري است.

رحيمي با بيان اين که توان ايران در سد سازي و ساختن نيروگاه موضوع مورد توجه کشورهاي خارجي است، اظهار داشت: در سفرهاي خارجي در زمينه سدسازي، ساختن نيروگاه و صدور ماشين آلات ايراني، توافقات بسياري انجام شده است.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اين که نمود رويکرد فرهنگي سفرهاي استاني در چه زمينه‌هايي بوده است خاطر نشان کرد: در دور اول و دوم سفرهاي استاني به رويکرد عمراني توجه ويژه‌اي شد اما در دور سوم سفرهاي استاني با دستور رييس جمهوري رويکرد فرهنگي به عنوان محور اين سفرها مطرح شد.

عضو دولت دهم درباره زمان انجام سفر هشتم هيات دولت در دور سوم سفرهاي استاني بيان داشت: پس از تعطلات عيد نوروز هيات دولت کار خود را پيگيري خواهد کرد و سفر هشتم را در فروردين ماه انجام خواهمي داد.

در موضوع هسته‌اي به راه خود ادامه خواهيم داد

معاون اول رييس جمهور درباره سياست‌هاي هسته‌اي دولت در سال 89 گفت: در سال جديد نيروگاه‌هاي جديدي ساخته خواهد شد و در اين موضوع جمهوري اسلامي ايران راه خود را بدون دخالت قدرت‌هاي استکباري ادامه خواهد داد.

وي با بيان اين که از ابتدا اعلام کرديم به دنبال انرژي صلح آميز هسته‌اي هستيم و به دنبال ساخت بمب نيستيم، خاطر نشان کرد: ما در تامين سوخت نيازمند کمک بوديم تا بتوانيم اورانيوم غني شده 20 درصد را داشته باشيم، ابتدا اعلام کرديم خريدار هستيم اما آنهايي که اعلام آمادگي کرده بودند روي برگرداندند پس از اين موضوع، جمهوري اسلامي با دستور رييس جمهور شروع به دستيابي به سوخت هسته‌اي کرد.

رييس کميته مبارزه با مفاسد اقتصادي درباره اقدامات اين کميته در سال گذشته بيان داشت: نمايندگان سه قوه جلساتي را هر دو هفته يک بار برگزار مي‌کند که البته از دستگاه‌هاي نظارتي هم نمايندگاني حضور دارند.

وي با بيان اين که عمده کار کميته مبارزه با مفاسد اقتصادي در زمينه زمين خواري است، تصريح کرد: متاسفانه تخلفات بسياري به صورت غيرقانوني در دامنه جنوبي البرز انجام شده است که اين کميته با دستور مقامات ارشد جمهوري اسلامي با آن برخورد قاطعي کرد؛ يکي از اقدامات ما کاشت درخت در هفته درختکاري بود تا مسير تصرفات غيرقانوني را محدود کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود درباره معوقات بانک‌ها بيان داشت: ما افرادي را که معوقات بسياري به بانک داشتند را معرفي کرديم و تعداد قابل توجهي از آنها براي بازگرداندن پول‌ها به بانک مراجعه کرده‌اند؛ در صدد هستيم اين پول‌ها را در کشور به گردش بياندازيم به خصوص حجم بسياري از اين پول‌ها را به بنگاه‌هاي زود بازده اختصاص خواهيم داد.

نرخ بيکاري را به زير 8 درصد مي‌رسانيم

رحيمي با اشاره به وعده دولت براي ايجاد يک ميليون و 100 هزار شغل در سال 89 گفت: براي ايجاد اين ميزان شغل نيازمند تسهيلات بانکي هستيم که با پس گرفتن معوقات بانک‌ها منابع لازم را ايجاد خواهيم کرد، همچنين در شوراي عالي اشتغال توافق کرديم در سال آينده بيکاري را به زير 8 درصد برسانيم.

وي با تاکيد بر اهميت برخورد با دو شغله‌ها و تاثير آن در ايجاد اشتغال براي جوانان اظهار داشت: دو شغله کسي است که از دو صندوق پول مي‌گيرد. دولت بخشنامه داده است و به شدت با دو شغله‌ها برخورد مي‌کند.

معاون رييس جمهور همچنين کار مهم ديگر دولت در سال آينده را ادامه روند اصلاح الگوي مصرف دانست و بيان داشت: اين کار از سال گذشته آغاز شده است و امسال هم پيگيري خواهد شد.

تحولات عظيم علمي ادامه خواهد يافت

عضو ارشد هيات دولت به دستاوردهاي بزرگ علمي در سال 88 اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در صحنه‌هاي علمي و فناوري کشور تحولات عظيمي رخ داد که اين پيشرفت‌ها ادامه خواهد داشت.

پيشرفت در دانش ليزر، پيشرفت در تکنولوژي صلح آميز هسته‌اي و غني‌سازي 20 درصد، بالا رفتن توان دفاعي کشور، ساخت داروهاي نوترکيب از پيشرفت‌هاي علمي ما در سال گذشته بود. همچنين در زمينه علمي ارتباط مبتکرين و صاحبان فن با اشتغال از برنامه‌هاي مهم ما است.

رشد هشت درصدي صنعت ايران

معاون اول رييس جمهوري گفت که به رغم رکود جهاني، ايران در سال 88، هشت درصد رشد صنعتي داشته است.

رحيمي ادامه در نشست خبري پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران با بيان اين که شادي و سرور عمده دولتمردان اين است که همواره در خدمت مردم بوده‌اند، اظهار داشت: دولتمردان از هر مقطعي براي خدمت به مردم استفاده کرده‌اند.

وي با اشاره به اين که در سال 88 بيشتر کشورهاي جهان به خصوص کشورهاي صنعتي و غربي را رکود دربر گرفته بود گفت: در کشور ايران ما 8 درصد رشد صنعتي داشتيم.دولت هيچگاه لحظه‌اي را در خدمت براي مردم متوقف نبوده و همواره براي خدمت رساني تلاش کرده است.

معاون اول در خصوص روابط خارجه ايران نيز افزود: روابط خارجي در بخش اقتصادي گسترش بسزايي يافت و ارتباطمان در اين سال با کشورهاي مختلف گسترش يافته است.

وي با اشاره به اين که سال 88 از همه جهات پربرکت بوده است افزود: اين سال سالي پربرکت در عرصه خدمت بوده و ما شاهد گسترش در امور بين المللي بوديم و با اميد فراوان وارد فصل جديدي از روابط با آغاز بهار مي‌شويم. با برنامه‌هاي جديدتري وارد سال نو مي‌شويم و در سال نو نويد خدمت بزرگ‌تر را از زبان رييس جمهور خواهيم شنيد.

معاون اول رييس جمهور همچنين ضمن تشکر از زحمات اصحاب رسانه افزود: اصحاب رسانه در سال جاري خدمات بسزايي را ارايه دادند و اخبار را به نحو مطلوب در اختيار مردم گذاشتند، خصوصا در سفرهاي استاني زحمات بسزايي کشيدند.

قيمت متعادل و عادلانه

معاون اول رييس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص اين که آيا قيمت کالاها در عيد گران مي‌شود يا خير؟ گفت: راجع به بازار شب عيد تمام تلاشمان را به کار گرفتيم تا اجناس مورد مصرف خانواده‌ها را به قيمت متعادل و عادلانه به دست آنان برسانيم و در اين راه موفق عمل کرده‌ايم و نگذاشتيم قيمت‌ها افزايش يابد.

وي افزود: با توجه به وضعيت کنوني جهان و کشورهاي اطرافمان به نظر مي‌رسد قيمت‌هاي ما با سال‌هاي گذشته در مقاطع سال‌هاي 84 و 85 برابري مي‌کند و ما براي حمايت از مصرف‌کننده و خانوارها در قسمت‌هايي که احتمال مي‌داديم سوء استفاده‌اي وجود داشته باشد کاملا مراقب بوده‌ايم.از شش ماه گذشته کاملا مراقب بوديم که کسي در خصوص قيمت‌هاي شب عيد سوء استفاده نکند.

رحيمي در ادامه بيان کرد: ما قيمت گوشت گوسفند را به نحو مناسبي شکستيم، گوشت گرم را از نقاط مختلف تهيه کرده و بلافاصله در اختيار مردم قرار داديم، مرکبات و ميوه‌جات به اندازه کافي خريداري شده و با قيمت مطلوب در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

در اين بين صدا و سيما خدمات ارزشمندي ايجاد کرد و بازار در ديدگان مردم نمايان کرد و مردم را به سمت واقعيت‌هايي که گراني در پيش نيست هدايت کرد.

وي اظهار داشت: مردم نيز در اين بين از هجوم بي‌مورد به بازارها دست کشيدند و خواهش‌هاي مسئولين دولتي را پذيرفتند و امروز که در آخر سال 88 هستيم مي‌بينيم قيمت‌ها آزار دهنده نبود بلکه قيمت‌ها مناسب و همراه با رضايت مردم بوده است.

برخورد با متخلفين شرکت بيمه

وي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص تخلفات يک شرکت که از سوي رييس قوه قضاييه بيان شده است، گفت: اين تخلفات در شرکت بيمه از سال 83 و 84 آغاز شده بود ديوان محاسبات در سال 86 با بخشي از آن برخورد کرد.

در آن مقطع ديوان محاسبات برخورد قاطعي با متخلفين انجام داد و رييس جمهور نيز برخورد قاطعي در اين خصوص کردند.

آنچه قوه قضاييه در خصوص رسيدگي به اين تخلفات اعلام کرده مورد استقبال دولت است و دولت علاقه‌مند است همه تخلفات در چارچوب قانون رسيدگي شود.

رحيمي با اشاره به اين که وضعيت مناسبي در شرکت‌هاي دولتي و در سازمان‌ها وجود ندارد ، بيان کرد: هر جا تخلفي شد مطمئنا اولين مدعي آن رييس جمهور است.

وي با تاکيد بر اين که بايد به تمامي تخلفات متخلفين رسيدگي شود بيان کرد: تخلفات عمده‌اي در بخش معوقات حتي قبل از اين دولت نيز وجود داشته که به آن رسيدگي مي‌شود.

در بخش زمين خواران نيز برخورد جدي با زمين خواران صورت مي‌گيرد.اين زمين خواران شناسايي شده و آنان در اختيار قوه قضاييه قرار مي‌گيرند.

معاون اول رييس جمهور در خصوص ميزان اختلاس اين شرکت بيمه بيان کرد: ميزان اختلاسي که در ديوان محاسبات در گذشته در خصوص اين شرکت رسيدگي شد چندين صد ميليارد بوده است و هم اکنون نيز در دادسراي ديوان محاسبات در حال رسيدگي مي‌باشد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.