تاريخ : | | نویسنده : 24payment

اينترنت در 15 ماه مارس ( 24 اسفندماه) تولد نخستين نام دامنه com. را كه 25 سال پيش در چنين روزي به ثبت رسيد، جشن گرفت.

به گزارش ايسنا، شركت ماساچوستي "سمبوليكس" در 15 مارس سال 1985 symbolics.com را به‌عنوان نخستين دامنه اينترنتي ثبت و با اين اقدام نامش را وارد كتاب تاريخ كرد، هرچند كه سال‌ها طول كشيد تا بازار دامنه‌هاي اينترنتي داغ شود.

البته يك ربع قرن پيش زماني كه سمبوليك دست به اين اقدام زد، اينترنت به‌معناي امروزي وجود نداشت و وب گسترده جهاني و مرورگرهاي وب گرافيكي به شكل امروز نبودند. در آن زمان حتي پيش از شكل گرفتن AOL، اينترنت ابزار غيرتجاري بود و توسط عده معدودي مورد استفاده قرار مي‌گرفت و بيش‌تر يك ابزار نظامي و آكادميك به شمار مي‌رفت.

در سال 1985 هنوز سوءاستفاده از نام‌هاي دامنه آغاز نشده بود و كسي براي به‌دست آوردن يك دامنه شخصي و سفارشي كردن آن و كنترل ايميل و براي به ياد نگه داشتن نام وبلاگ‌ها شتاب نداشت و هيچ‌كس به نظر نمي‌رسيد براي به‌دست آوردن يك نام دامنه عجله داشته باشد و تنها پنج دامنه در اين سال ثبت شدند.

اقدام سمبوليك توسط Bbn.com و Think.com دنبال داشت و امروز نزديك به 84 ميليون دامنه دات كام فعال وجود دارد و روزانه بيش از صد هزار دامنه جديد افزوده مي‌شود.

همانگونه كه مي‌توان انتظار داشت، صد دامنه نخست توسط شركت‌هاي رايانه‌يي به ثبت رسيدند؛ به‌عنوان مثال دامنه اپل به عنوان شصت و چهارمين دامنه در 19 فوريه 1987 به ثبت رسيد و مايكروسافت براي خريد دامنه خود تا سال 1991 صبر كرد.

شركت‌هاي آي بي ام و سان در ماه مارس 1986 نام دامنه‌شان را به ثبت رساندند و اينتل و AMD نيز در همين سال به جمع اين شركت‌ها ملحق شدند اما سيسكو سيستمز كه اكنون بزرگ‌ترين سازنده تجهيزات شبكه به شمار مي‌رفت، 14 ماه بعد دامنه اي به نام خود ثبت كرد.

شركت وري ساين كه ثبت نام دامنه com. را اداره مي‌كند به مناسبت اين نقطه عطف تصميم دارد، رويدادي را در واشنگتن ميزباني كند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.