سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران طرح ادعاهاي واهي و بي اساس درباره سه جزيره ايراني تنب بزرگ تنب كوچك و ابوموسي در بيانيه پاياني اجلاس يكصدو چهاردهم وزراي امورخارجه شوراي همكاري خليج فارس در رياض را دخالت در امور ايران خواند.

به گزارش اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امورخارجه رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت امورخارجه كشورمان بيانيه پاياني وزراي امورخارجه شوراي همكاري خليج فارس در رياض را دخالت آشكار درامور داخلي جمهوري اسلامي ايران خوانده و ضمن رد آن برتعلق ابدي سه جزيره تنب كوچك تنب بزرگ و ابوموسي به ايران تاكيد كرد. وي با تاكيد بر اينكه اين سه جزيره همواره در طول تاريخ جز لاينفك سرزمين ايران بوده است افزود : همانطور كه بارها گفته شده سوتفاهم جزئي كه در خصوص ابوموسي وجود دارد از طريق گفت وگو ميان ايران و امارات رفع شدني است و دخالت طرفهاي ديگر هيچ كمكي به اين روند نخواهد كرد.

گفتني است وزراي خارجه شوراي همكاري در بيانيه اجلاس رياض كه به مديريت سعودالفيصل و پس از سفر وزير دفاع آمريكا به اين كشور و تاكيد بر پروژه ايران هراسي برگزار شد.

درباره جزاير سه گانه ايران بار ديگر ادعاهاي خود درخصوص حق حاكميت امارات براين جزاير اعلام كرده و مدعي شده اند كه اين مناطق جزو لاينفك امارات است . وزيران خارجه كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس دستيابي به راهكار براي حل و فصل اين مشكل را در تحكيم امنيت و ثبات منطقه ضروري دانستند و از ايران خواستند تا به درخواست هاي امارات براي حل و فصل اين مساله از طريق مذاكرات مستقيم و يا روي آوردن به دادگاه عدالت بين المللي پاسخ دهد!

اين درحاليست كه رهبر معظم انقلاب در مراسم بهره برداري از ناوشكن ايراني جماران كشورهاي حوزه خليج فارس را به تفكر در حفظ منافع منطقه اي و خروج نيروهاي خارجي از خليج فارس فراخواندند و « صلح » و « سعادت » را به عنوان دو پيام نو و روشن از ملت ايران براي همه ملتها بخصوص همسايگان جنوبي دانسته و همدلي و وحدت مجموعه كشورهاي همسايه خليج فارس را تنها راه دستيابي به منافع ملي توصيف كردند.

لازم به ذكر است كه آمريكا انگليس و رژيم صهيونيستي در راستاي حضور اشغالگرانه در منطقه ايجاد اختلاف ميان كشورهاي خليج فارس و ايجاد پروژه ايران هراسي را به يك راهبرد منطقه اي تبديل كنند تا از اين طريق جايگاه عمده جمهوري اسلامي را در منطقه تضعيف كنند.

 به همين علت ادعاي بي اساس مالكيت امارات بر جزاير سه گانه ايراني همواره در نشست هاي ادواري شوراي همكاري خليج فارس گنجانده مي شود تا عاملي براي واگرايي كشورهاي منطقه و نفوذ بيگانگان در خليج فارس باشد

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.