محققان آمریکایی می‌گویند؛ به رغم نگرانی موجود درباره خطرات تلفن همراه برای سلامتی انسان، استفاده از این وسیله ممکن است برای پیشگیری از بیماری آلزایمر مفید باشد.

به گزارش ایسنا، گروهی از محققان در ایالت فلوریدا متوجه شده‌اند که فرکانس رادیویی امواج تلفن همراه می‌تواند مانع از بروز آلزایمر در موش‌های آزمایشگاهی شود. بخشی از موش‌های مورد آزمایش با هدف ابتلا به آلزایمر از نظر ژنتیک دست کاری شده بودند. این موش‌ها به مدت هفت تا 9 ماه مورد آزمایش قرار داشتند و روزانه در 2 جلسه یک ساعتی در معرض امواج تلفن همراه قرار می‌گرفتند.

محققان در این آزمایش پی بردند: موش‌هایی که دستکاری ژنتیک شده بودند؛ در صورتی که پیش از بلوغ در معرض امواج تلفن همراه قرار گیرند در سنین بالاتر از نظر ذهنی همانند موش‌های عادی عمل می‌کنند. آنها همچنین می‌گویند؛ در صورتی که موش‌هایی که در سنین بالا علایم فراموشی از خود نشان می‌دهند در برابر این امواج قرار گیرند، عملکرد ذهنی‌شان بهبود پیدا می‌کند.

پروفسور آرنداش سرپرست این گروه تحقیقاتی، پیش از این به تاثیر مثبت قهوه بر پیشگیری از آلزایمر پی برده بود. پروفسور آرنداش می‌گوید: محققان برای پی بردن به نحوه تاثیرگذاری امواج الکترومغناطیسی بر عملکرد مغز به وقت بیشتری نیاز دارند.

او گفت: یک چیز مشخص است و آن این که آثار ادراکی و ذهنی تابش طولانی مدت امواج الکترومغناطیسی واقعی است؛ زیرا هم در پیشگیری و هم درمان موش‌های بیمار و سالم تاثیرگذاربوده است. با توجه با تابش طولانی مدت امواج تلفن همراه بر موش‌ها، محققان می‌گویند؛ برای بررسی اثرات این امواج بر پیشگیری از آلزایمر در انسان‌ها به سال‌ها وقت نیاز است.

محققان همچنین در حال بررسی اثرات فرکانس‌های مختلف امواج بر سلول‌های مغزی هستند. آنها هشدار می‌دهند؛ این آزمایش در مراحل اولیه بوده و هنوز بر روی انسان انجام نشده است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.