رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت از ورود واکسن آنفلوانزای نوع A ویژه زنان باردار خبر داد و گفت: پس از تایید معاونت غذا و دارو این واکسن برای استفاده زنان باردار توزیع می‌شود.

به گزارش مهر، دکتر محمدمهدی گویا روز پنجشنبه در حاشیه مراسم آغاز نوبت اول واکسیناسیون هپاتیت B در مرکز بهداشت غرب تهران گفت: پیش بینی موج سوم آنفلوآنزا A در اواخر زمستان و اوایل بهار به هیچ عنوان قطعیت ندارد.

وی افزود: پیش بینی های سازمان جهانی بهداشت بر آن است که موج سوم آنفلوآنزا A اواخر زمستان و اوایل بهار ظاهر شود. در مجموع موجی که از خارج کشور وارد می‌شود موج محسوب نمی‌شود.

گویا ادامه داد: موج سنگین این بیماری در ایران اوایل پاییز بود. پیش بینی موج سوم آنفلوآنزا در اواخر زمستان به هیچ عنوان قطعیت ندارد و سازمان جهانی بهداشت بر اساس همه گیری های جهانی گذشته این تخمین ها را برآورد کرده است. بنابراین این که چنین پیش بینی تا چه میزان به واقعیت تبدیل شود به بررسیهای بیشتر نیاز دارد.

وی با اعلام این مطلب که شیوع آنفلوآنزای A در دنیا تا کنون بسیار خفیف تر از پیش بینیهای انجام شده بوده است در عین حال افزود: اما هنوز این بیماری تمام نشده تا در مورد آن قضاوت قطعی صورت گیرد. طی دو سال پاندمی این بیماری احتمال اینکه بیماری شدیدتر شود وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: بیماری آنفلوآنزای نوع A به طور جدی در کشور فروکش کرده و تعداد مبتلایان آن بسیار ناچیز است.

وی آخرین موارد مرگ ناشی از آنفلوآنزای A را همان 140 مورد اعلام کرد و گفت: موارد مرگ ناشی از آنفلوآنزای A کمتر از میزان اعلام شده است. به این منظور کمیته فنی در وزارت بهداشت تشکیل شده و تمام پرونده‌های موارد مرگ آنفلوآنزای نوع A مورد بررسی قرار گرفته است. چرا که برخی از مواردی که به عنوان مرگ آنفلوآنزا اعلام شده طبق نظر کمیته فنی ناشی از بیماری زمینه‌ای آن افراد بوده است. بنابراین به نظر می‌رسد موارد مرگ قطعی آنفلوآنزای A حدود 110 تا 115 مورد باشد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.