فارس: يك شركت هواپيمايي آمريكا پس از بدرفتاري و اخراج 9 مسلمان از داخل هواپيما از آن‌ها عذرخواهي كرد.

اين مسافران كمي پس از سوار شدن به پرواز اين شركت كه از واشنگتن عازم فلوريدا بود مقامات فدرال هوايي آمريكا آنها را به خارج از هواپيما هدايت كردند.

بي بي سي به نقل از يكي از اين مسلمانان نوشت كه احساس آنها اين بوده كه به علت ظاهر آنها اخراج شده‌اند.

به گزارش آسوشيتدپرس "عطيف عرفان" يك وكيل ويرجينيايي بوده كه قصد داشته براي يك مراسم مذهبي همراه با همسر و خانواده برادرش از جمله 3 فرزند 7 و 4 و 2 ساله آنها به فلوردا برود. دو نفر ديگر از اقوم و دوستان نيز همراه آنها بوده‌اند.

عرفان گفت:"من هنگام سوار شدن به همسر و خواهر زنم گفتم بهتر است در عقب هواپيما بنشينم. من و همسرم هميشه مراقب صحبتهاي خود هنگام سوار شدن به هواپيما هستيم."

وي با بيان اين موضوع كه در گذشته نيز آنها نگاه‌هاي مشكوكي را از جانب ساير مسافران دريافت كرده‌اند گفت:"ما ديگر به اين نوع رفتارها عادت كرده‌ايم اما هيچگاه به اين حد نرسيده بود."

كمي پس از مستقر شدن آنها در صندلي‌ها مقامات فدرال به آنها نزديك شده و از آنها خواستند تا براي برخي بازجويي‌ها از هواپيما خارج شوند سپس ساير مسافران را هم از هواپيما خارج كرده و همه آنها را دوباره مورد بازرسي بدني الكترونيكي قرار دارند تا زمانيكه هواپيما 2 ساعت پس از زمان تعيين شده موفق به پرواز شد.

عرفان گفت كه پس تأييد مقامات امنيتي فرورگاه شركت Airtran از حمل آنها خودداري كرده و آنها مجبور شده‌اند كه با پرواز ديگري به مقصد برسند.

اين شركت هواپيمايي كه بليط پرواز ديگر اين 9 مسافر را تهيه كرده بود ضمن اعلام عذرخواهي از همه مسافران هم 9نفر مسلمان و هم 95 مسافر ديگر به خاطر نرسيدن آنها به مقصد در اولين روز سال نو ميلادي عذرخواهي كرده و اعلام كرده كه همه مسافران را رايگان به واشنگتن باز خواهد گرداند.

اين در حالي است كه اين اقدام اعتراض شديد مسلمانان آمريكايي را در بر داشته و شوراي امور عمومي مسلمانان آمريكا از مقامات فدرال خواستار تحقيق در اين زمينه شده است. شوراي روابط اسلامي آمريكايي هم شكايتي را به وزارت راه و ترابري آمريكا ارائه داده است و در آن اعلام كرده كه همه شركت هاي هواپيماي موظف هستند كه احترام مسافران را حفظ كرده و بر اساس پيش داوري نسبت به نژاد مذهب يا مليت آنها با آنها رفتار نكنند.

سخنگوي وزارت راه و ترابري آمريكا اعلام كرده كه به اين شكايت رسيدگي خواهد شد.

به گزارش آسوشيتدپرس اين 9 مسلمان به رغم ناراحتي از اين اتفاق عذرخواهي اين شركت هواپيمايي را پذيرفته‌اند.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.