تاريخ : | | نویسنده : 24payment
مهدی کروبی با تاکید بر آنکه اصلاح طلبان می بایست با آسیب شناسی درست و به دور از جنجال در انتخابات نهم زمینه های شرکت در انتخابات دور دهم را فراهم می کردند ، گفت : من با شعار تغییر شرایط موجود وارد صحنه می شوم و از حضور خاتمی استقبال اما کنار نخواهم رفت.
به گزارش مهر، دبیرکل حزب اعتماد ملی پنج شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه کردستان اظهار داشت: من با شعار تلاش برای تغییر وضعیت موجود در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری حاضر می شوم و در این راستا از تمامی حرکت های این چنینی نیز استقبال خواهم کرد.

وی بیان داشت: اولویت اول ما شرکت پرشور مردم در انتخابات است و معتقدیم هر آنچه که مردم بیشتر در انتخابات مشارکت داشته باشند شانس پیروزی ما بیشتر خواهد بود.

کروبی افزود: باید شرایطی را در جامعه مهیا کرد که مردم به صورت میلیونی و بیش از دوره های گذشته در انتخابات مشارکت داشته باشند که بخش زیادی از فراهم کردن این فضا و شرایط در جامعه بستگی به دانشجویان دارد زیرا دانشجویان می توانند با توجه به نقش و جایگاه خود برای حضور بیشتر مردم در پای صندوق های رای تلاش کنند.

وی قهر با صندوق های رای را سمی مهلک خواند و بیان داشت: با عدم شرکت در انتخابات نه تنها مشکلی حل نمی شود .

کروبی شرکت کمتر مردم در انتخابات سال آینده را به نفع اصولگرایان خواند و عنوان کرد: هر چه که مشارکت در پای صندوق های رای کمتر باشد شانس اصولگرایان برای پیروزی در انتخابات بیشتر می شود ولی اگر مردم بیشتر در انتخابات شرکت کنند آنگاه می توان به پیروزی فردی اصلاح طلب در انتخابات امیدوار بود.

کروبی وضعیت موجود در دانشگاه ها، تعامل با کشورهای خارجی، وضعیت اقتصادی نامناسب و ... را از جمله مهمترین مشکلات کشور برشمرد و افزود: اگر مردم کشور خواستار حل این مشکلات هستند باید با حضور میلیونی خود در انتخابات شعار تغییر در وضعیت موجود را سر دهند.

دبیرکل حزب اعتماد ملی کشور یادآور شد: اصلاح طلبان باید از دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری درس بگیرند زیرا در صورتی که بار دیگر بدون برنامه در انتخابات شرکت کنیم شانس پیروزی با رقیب بوده و چهار سال دیگر نیز باید خارج از مدیریت اجرای کشور باشیم.

وی گفت: من معتقدم که ما می بایست با آسیب شناسی درست و به دور از هیاهو و جنجال در انتخابات نهم ریاست جمهوری زمینه های شرکت در انتخابات دور دهم را فراهم می کردیم و بر این اساس تصمیم به معرفی کاندیدایی واحد می گرفتیم و هنوز هم معتقدم که برای این کار دیر نشده و باید هر چه سریعتر به این مهم توجه داشت.

کروبی تعلل در این زمینه را باعث شکست دوباره اصلاح طلبان ذکر کرد و بیان داشت: امروز رقیب ما تمامی امکانات برای تبلیغات را در اختیار دارد و ما باید هوشیارتر از دوره های گذشته قدم در این کارزار می گذاشتیم و با شک و تردید تصمیم گرفتن نتیجه ای جز شکست دوباره برای اصلاح طلبان به دنبال نخواهد داشت.

در ادامه این مراسم دانشجویان به بیان سوالات خود از کروبی پرداخته و وی نیز به آنان پاسخ گفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما به اجماع در میان اصلاح طلبان اعتقاد دارید یا خیر افزود: من از ابتدا نیز اعلام کردم که به صورت حزبی در انتخابات شرکت خواهیم کرد و برای اجماع نیز اعلام آمادگی کرده و حتی زمانی را نیز مشخص کردم ولی دوستان ما هیچ پاسخی نداده و من نیز تحت هر شرایطی در انتخابات دور دهم خواهم ماند.

دبیرکل حزب اعتماد ملی سپس به پاسخ سوالی در خصوص حضور خاتمی در انتخابات عنوان کرد: من معتقدم که باید تمامی افراد نخبه و برتر کشور را برای شرکت در انتخابات تشویق کرد و از حضور آقای خاتمی در انتخابات نیز خوشحال خواهم بود ولی من دیگر تحت هیچ شرایطی از کاندیداتوری در انتخابات دهم ریاست جمهوی انصراف نخواهم داد.

کروبی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت اقلیت های مذهبی و قومی و همچنین میزان استفاده از زنان در کابینه آینده خود بیان داشت: من از ابتدای ورود به صحنه سیاسی کشور بر اجرای صحیح قانون تاکید داشته و هنوز هم معتقدم که باید با رعایت تمامی اصول قانون اساسی به حقوق تمامی قومیت ها و اقلیت های مذهبی احترام گذاشت.

وی ادامه داد: در خصوص استفاده از بانوان در کابینه آینده نیز با توجه به نیاز و وجود نیروهای کارآمد این کار را انجام خواهم داد و مطمئن باشید به دور از سلیقه گرایی از تمامی نیروهای انسانی توانمند برای خدمت هر چه بهتر به مردم بهره خواهم گرفت.

به گزارش مهر، دبیرکل حزب اعتماد ملی کشور در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص تضمین سلامت انتخابات آینده نیز بیان داشت: ما در دولت گذشته که تمامی برگزار کنندگان اصلاح طلب بودند هم به این موضوع نیز اعتراض کردیم و امیدواریم که در این دوره نیز مسئولین برگزاری انتخابات اولویت اولشان سلامت برگزار شدن انتخابات باشد.

کروبی در پایان در پاسخ به سوالی دیگر در مورد رد صلاحیت ها در انتخابات دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: من همواره به این موضوع اعتراض داشته و معتقدم که شورای نگهبان در بعضی از موارد بسیار سخت گیرانه عمل می کرد و این موضوع به هیچ وجه به نفع جامعه نبوده و در آینده نیز نخواهد بود.

این جلسه که قرار بود در مدت 2 ساعت برگزار شود بیش از 3 ساعت و نیم به طول انجامید.
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.