در اعتراض به جنايات رژيم صهيونيستي در غزه و سكوت حكام كشورهاي عربي و جهان اسلام، تجمع دانشجويي به دعوت جنبش عدالت‌خواه دانشجويي و با حضور دانشجويان دانشگاه‌هاي صنعتي اصفهان، صنعتي شاهرود، الزهرا، شيراز، سمنان، كرمان، مشهد و زاهدان روز دوشنبه در برابر دفتر حافظ منافع مصر در تهران، برگزار شد.

به گزارش ايسنا دانشجويان حوالي ظهر در برابر دفتر حافظ منافع مصر در تهران تجمع كردند و با حمل پلاكاردهايي كه بر روي آنها نوشته شده بود «كلنا خالد اسلامبولي»، «اقتلوا فرعون مبارك» و حمل پرچم‌هاي حزب‌الله و عكس‌هايي از امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري و تصاويري از سيد حسن نصرالله، تجمع خود را با سر دادن شعارهاي مختلفي آغاز كردند.

آنها در آغاز با شعار «مرگ بر سازش‌كار»، «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسراييل» تجمع خود را در ساعت ‌١٢ ظهر آغاز كردند.

دانشجويان تجمع‌كننده تا قبل از برگزاري نماز ظهر شعارهايي از جمله «الموت لمبارك»، «كودكان فلسطين، شرمنده شرمنده»، «يا ايهاالمسلمون اتحدوا اتحدوا»، «سكوت هر مسلمان خيانت است به قرآن»، «مبارك، مبارك، ننگت باد»، «واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد، ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهد»، «حسين حسين شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، «كل يوم عاشورا، كل ارض كربلا» را سر دادند و با حمل پلاكاردهايي كه تصاويري از حسني مبارك بر روي آن نقش بسته بود و بر روي پلاكاردها خواستار اعدام او شده بودند.

دانشجويان تجمع‌كننده با پوشيدن كفن‌هايي كه بر روي آن نوشته شده بود «به كوري چشم كوفيان، آماده‌ي شهادتيم»، «صداي گريه رقيه از اردوگاه‌هاي فلسطين به گوش مي‌رسد» اعتراض خود را نسبت به وضعيت مسلمانان در غزه اعلام كردند.

در اين اجتماع دانشجويي، تجمع‌كنندگان با سر دادن اذان به صورت دسته‌جمعي به اقامه نماز پرداختند و پس از آن پرچم رژيم صهيونيستي را با شعار «الموت لاسراييل» به آتش كشيدند و شعارهايي از جمله «مبارك بي‌غيرت، خجالت خجالت»، «مبارك سازشكار اعدام بايد گردد»، «دانشجويان مصري، اتحدوا اتحدوا»، «امت مصر به‌پا خيز، سد رفح فرو ريز»، «نه سازش، نه تسليم، نبرد تا آزادي»، «يا اخوان المسلمين، اتحدوا اتحدوا»، «تبت يد الكافرين من بلد المسلمين»، «هيهات من‌الذله»، «حزب‌الله بيدار است از صهيونيسم بيزار است»، «دانشجو مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد»، «اعدام انقلابي براي هر سازشكار»، «اعراب جاهليت، خجالت، خجالت»، «حزب‌الله نصرالله، مرگ بر آمريكا»، «اي رهبر آزاده، آماده‌ايم آماده» و «لبيك يا خامنه‌اي، لبيك يا حسين است» سر دادند.

در ادامه‌ي اين تجمع دانشجويي، محمد هادي‌زاده، دبير سابق تشكل آرمان دانشگاه اصفهان در سخناني گفت: غزه امروز بدان كه دشمنان اباعبدالله در برابر تو صف‌آرايي كرده‌اند و در حال مظلوم‌كشي هستند.

وي افزود: مشي دشمنان اباعبدالله كه امروز مردم غزه را آزار مي‌دهند جاري كردن ترس از مرگ در جامعه است، اما بايد بدانند كه مقاومتي كه امروز در بين مردم غزه است از نوع ناسيوناليستي نيست. اگر آنها مي‌خواستند بر اساس وطن‌پرستي اقدام كنند چند ماه قبل سر فرود آورده بودند.

وي مقاومت برادران مسلمان در غزه را جهاد در برابر غده چركين جهان اسلام دانست و گفت:‌ آنها آخرين ضربه را به اسراييل مي‌زنند. اي كاش سران عرب مي‌فهميدند كه امروز كودكان فلسطيني با مقاومت خود جور سرسپردگي آنها را مي‌دهند. اي كاش روساي دول عربي مي‌فهميدند كه اگر كودكان فلسطين مقاومت نمي‌كردند آنها بودند كه بايد تاوان پس مي‌دادند.

هادي‌زاده در ادامه تاكيد كرد: مساله‌ي غزه، مساله‌ي يك باريكه نيست، بلكه مساله‌ي عمق استراتژيك است.

وي با خطاب قرار دادن ملت مصر گفت: امت مصر! امروز وظيفه‌اي تاريخي بر دوش شما محول شده كه اگر درست انجام بدهيد مسير تاريخ را براي حكومت مظلومين تصريح خواهيد كرد. مردم مصر از اين تكليف تاريخي خود نبايد غافل شوند. سران خود را هوشيار كنيد و حمايت خود از مردم غزه را عملي كنيد.

وي افزود: من مقاومتي بين خود و شما نمي‌بينم بلكه مقاومت، ايثار و جهاد، گل‌واژه‌هاي ديني ماست. مساله‌ي ما مساله‌ي شيعه و سني نيست؛ بلكه مساله مقاومت در برابر ظلم است. اي مردم مصر! اميدواريم كه شما به تكليف تاريخي‌تان عمل كنيد.

دبير سابق تشكل آرمان دانشگاه صنعتي اصفهان با تاكيد بر به پايان رسيدن زمان حكومت رژيم‌صهيونيستي، اظهار كرد: رژيم جعلي صهيونيستي پوچي خود را در غزه به نمايش گذاشته است. اسراييل از درون پوسيده است و اين كارها نشانه‌ي آن است.

پس از سخنان هادي‌زاده، بخشي از پيام مقام معظم رهبري به كنگره‌ي عظيم حج توسط يكي از دانشجويان به همراه بخشي از سخنان شهيد مطهري براي ياري رساندن مسلمانان به مردم فلسطين قرائت شد.

محمد محمدي سخنگوي ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهان اسلام و مدير توليد مستند اعدام فرعون در سخناني براي دانشجويان تجمع‌كننده اظهار كرد: سلام بر دانشجوياني كه حضرت امام (ره) را نديده‌اند، اما از آنها كه نفس به نفس امام (ره) ‌١٠-20 سال زندگي كردند به آرمان‌هاي او پايبندترند.

وي افزود: اين اجتماع در مقابل دفتر حافظ منافع كشوري است كه پس از آفريقاي جنوبي كه اثري از آن باقي نمانده است، به دستور امام (ره) ارتباط با آن قطع شد.

محمدي در ادامه با اشاره به ميراث پيامبران گفت: رسالت طاغوت‌ستيزي و رسيدن به داد مظلومان از پيامبران به ما منتقل شده و ما به اندازه‌ي خودمان سعي در گسترش آن داريم. امروز ‌٥/١ ميليون زن، بچه و انسان زير هرگونه خط و دايره و شكل هندسي فقر در نوار غزه كه متراكم‌ترين منطقه‌ي دنيا از نظر جمعيت است، در محاصره‌اند.

وي افزود: از ‌١٩٨١ تاكنون جانوري به نام مبارك در مصر حكومت مي‌كند. مبارك دهه‌ي ‌٨٠ به اين شكلي كه مي‌بينيد نبوده است. اگر در آرشيو روزنامه‌ها نگاه كنيد مي‌بينيد كه ماهانه محاكمه‌ي مسلمانان در مصر با تقاضاي حكم اعدام دادستان در دهه‌ي ‌٨٠ كه او به حكومت رسيد وجود داشته است. اين مبارك دموكراتيك كه امروز مي‌بينيد در انتخابات گذشته با خود رقابت كرده است و هيچ‌گاه از بين گزينه‌اي ديگر انتخاب نشده است.

محمدي در ادامه با تاكيد بر لزوم آگاهي ملت مصر از اقدامات دولت خود، خاطرنشان كرد: رژيم مصر مي‌تواند كل مرز رفح را باز كند و تنها فشار آمريكاست كه نمي‌گذارد. آنها دست به سينه‌ي آمريكا هستند. كساني كه ادعاي عوض شدن مبارك را دارند نمي‌گذارند اخباري كه نشان از آمريكايي بودن مبارك دارد منتشر شود.

وي افزود: پديده‌اي به اسم ابوالغيظ، وزير امور خارجه‌ي مبارك در مصاحبه‌ي رسمي دو هفته قبل گفته است هر فلسطيني كه پايش را داخل مصر بگذارد قلم پايش را مي‌شكند. اين خبر بايد در ايران تيتر مي‌شد و معلوم نيست كه به چه هوسي بعضي‌ها دست و پاي خود را براي رابطه با مصر مي‌شكنند.

محمدي با اشاره به موضع‌گيري شخص امام خميني (ره) نسبت به رابطه با حسني مبارك يادآور شد: اگر بگذاريم اين طنين از گوش مردم برود اقدام مخالف با حرف امام (ره) انجام داده‌ايم. خدايا شاهد باش كه نمي‌گذارند بيشتر از اين اعتراض كنيم.

وي در ادامه بيان كرد: از مبارك چه توقعي بايد داشت. او جيره دارد كه سالانه در كمپ ديويد اعلام بيعت با آمريكا و اسراييل كند. چگونه مي‌شود اين آدم را كه سد سبيل كرده است را مسلم ناميد؟ اگر مبارك اين‌جا بود لحظه‌اي در كشتن او ترديد نمي‌كردم.

محمدي با اشاره به تظاهرات زائران خانه خدا براي برائت از مشركين اعلام كرد: ما از همه‌ي طاغوت‌ها با هر شكل و قيافه از مبارك، از ملك عبدالله اردن، از پادشاه مراكش، از مسوولين رژيم صهيونيستي و از پادشاه كثيف عربستان اعلام برائت مي‌كنيم.

وي در پايان، راه نجات مسلمانان را اقدامات فلسطيني‌ها معرفي كرد و گفت: راه نجات مسلمانان از زير چكمه‌هاي رژيم صهيونيستي در مصر و اردن و هر كشور سازشكار عربي، نه از دالان‌هاي مجمع عمومي سازمان ملل و شوراي امنيت و نه از پارلمان‌هاي كشورهاي عربي و كنفرانس‌هاي متعدد نمي‌گذرد. راه نجات مسلمانان از جاده‌هايي مي‌گذرد كه سرشار از مواد منفجره است و احمد قصيرها پشت فرمان كاميون مواد منفجره‌ي شهادت‌طلبي نشسته‌اند كه بنيان طاغوت را در هم پيچند.

پس از سخنان محمدي دانشجويان در حاليكه پلاكاردهايي با شعارهاي چون «حسني نامبارك اعدام بايد گردد» و «يا ايهاالشعب المصري لا تغفلوا عن واجبكم تاريخيه» در دست داشتند تلاش نمودند تا به دفتر حافظ منافع مصر نزديك شوند كه با مقاومت نيروي انتظامي مواجه شدند ودانشجويان هم شعار «نيروي انتظامي، حمايت حمايت» را سر دادند.

در اين هنگام نيروي انتظامي براي آرام ساختن فضا سعي در نشاندن دانشجويان تجمع كننده در سطح خيابان كردو با زدن ضربه بر روي سپرهاي خود سعي دركنترل و مديريت اين تجمع دانشجويي داشت كه دانشجويان با قرائت دعاي فرج، فضا را آرام كردند و دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي نيز جمعيت را به آرامش فرا خواند و در سخناني گفت: بان كي مون اعلام كرده است كه اگر تا چهار ماه ديگر حصار غزه شكسته نشود يك نفر نيز نمي‌تواند زنده بماند. پيام ما به ملت‌ها و دولت‌هاي سازشكار داخلي و خارجي اين است كه شما فكر مي‌كنيد ما با شعار دادن بغض خود را در خيابان تخليه مي‌كنيم اما ما براي درگيري با شما بغض خود را حفظ مي‌كنيم.

صادق شهبازي در ادامه اظهار كرد: پيام ما به اسراييل اين است كه اقدام بعدي ما به اين شكل نخواهد بود. به رهبر انقلاب پيام مي‌دهيم كه ما مثل بعضي‌ها عادت نكرده‌ايم با كار نمايشي وجدان درد خود را آرام كنيم و به خانه برگرديم. اگر امروز اين‌جا جمع شده‌ايم براي اين بود كه دستمان به جايي نمي‌رسيد كه اعلام كنيم ما آماده‌ايم تا از مردم غزه حمايت كنيم. ما مانند خالد اسلامبولي‌ها آماده‌ايم.

وي افزود: حرف و پيام ما مشخص است كه امروز اگر خيلي‌ها دعا مي‌كنند در اين لحظات تا مردم غزه نجات يابند، ما به صحنه آمده‌ايم و به خداوند مي‌گوييم كه از دست ما بيشتر از اين نمي‌رسيد.

شهبازي تاكيد كرد: تفاوت تفكر شيعه با ساير مذاهب همين است. آرمان‌خواهي، تفكر و عقلانيت دو روي يك سكه است. ما اعتراض خود را اعلام كرديم و پايبندي خود به اسلام ناب را با قرائت دعاي عرفه نشان مي‌دهيم.

دانشجويان در ادامه‌ي تجمع خود به قرائت دعاي عرفه همراه با نوحه‌خواني پرداختند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.