تاريخ : | | نویسنده : 24payment
عليرغم انتشار خبر ممنوعيت اعطاي تسهيلات خريد مسكن از سوي بانكهاي خصوصي برخي از بنگاههاي معاملات مسكن همچنان اقدام به تهيه وام مسكن از بانكهاي خصوصي مي‌كنند.     
به گزارش فارس، ابلاغ بسته سياستي - نظارتي شبكه بانكي سال جاري از سوي بانك مركزي طي دو روز گذشته موجب واكنش بسياري از كارشناسان اقتصادي و حتي بازار مسكن شده است و اگرچه در اين واكنش‌ها برخي موافق و برخي مخالف بودند اما آنچه كه در اين ابلاغيه مشخص است اين است كه اين دستورالعمل بازار مسكن را دچار ركود مي‌كند.

اين گزارش به نقل از فعالان بازار مسكن مي‌افزايد: هنوز بخشنامه پرداخت يا پرداخت نكردن وام خريد مسكن از سوي بانك‌هاي خصوصي به بانك‌ها ابلاغ نشده است بنابراين تا زمان اجرايي شدن اين ابلاغيه ما قادر به تهيه وام مسكن از بانك‌هاي خصوصي هستيم.

وام 18 ميليوني مسكن فعلا بدون تغيير قيمت

براساس اين گزارش، قيمت وام 18 ميليوني مسكن در بازار پس از انتشار خبر ممنوعيت پرداخت وام خريد مسكن از سوي بانكهاي خصوصي هنوز تغيير قابل ذكري نداشته است اما آنچه كه از گفته فعالان بازار مشخص است اين است كه قيمت اين وام احتمالا پس از اجرايي شدن دستورالعمل بانك مركزي افزايش خواهد يافت.

يك فعال در زمينه خريد و فروش وام مسكن مي‌گويد: قيمت وام 18 ميليوني مسكن فعلا تغييري نداشته است و در حال حاضر نيز با تمام هزينه‌هاي وكالت، دفاتر اسناد، ارزيابي و غيره دو ميليون و 600 هزار تومان تا دو ميليون و 800 هزار تومان است .

براي تهيه وام خصوصي عجله كنيد

يك فعال خريد و فروش وام مسكن در خيابان نيروي هوايي تهران در خصوص توقف پرداخت وام مسكن از سوي بانك‌هاي خصوصي گفت: فعلا كه اين ابلاغيه در حد خبر بوده و بخشنامه‌اي به بانك‌هاي خصوصي ابلاغ نشده است بنابراين بنده توصيه مي‌كنم متقاضيان وام مسكن براي تهيه وام از بانك هاي خصوصي تا قبل از ابلاغ بخشنامه اقدام كنند.

وي با تاكيد بر اينكه مي‌تواند وام خريد مسكن از بانك‌هاي خصوصي تهيه كند گفت: وام خريد مسكن از بانك‌هاي خصوصي در حال حاضر به 70 درصد ارزش كارشناسي ملك پرداخت مي‌شود.

كارمزد وام خصوصي مسكن 4 ميليون تا 6 ميليون

وي ادامه داد: هزينه تهيه وام خريد مسكن از بانك خصوصي براي متقاضيان 6 تا 7 درصد خواهد بود يعني كارمزد تهيه اين وام از سوي بنگاه‌هاي مسكن بسته به ميزان وام حدود 4 ميليون تومان تا 6 ميليون تومان است.

وي خاطرنشان كرد: اقساط ماهانه وام مسكن بانك‌هاي خصوصي بابت هر 10 ميليون تومان 200 هزار تومان است.

يك فعال ديگر در زمينه خريد و فروش وام مسكن در خيابان شريعتي مي‌گويد: فعلا بخشنامه‌اي به بانك‌ها ابلاغ نشده است و در حال حاضر قيمت وام خصوصي مسكن براي متقاضيان وام حدود 4 ميليون تومان تا 6 ميليون تومان است، بنابراين متقاضياني كه مي‌خواهند از وام خصوصي استفاده كنند بايد هر چه سريعتر به دفاتر و بنگاههاي مسكن مراجعه كنند.

وي ادامه داد: وام خصوصي مسكن به ملك‌هاي زير 12 سال ساخت و تا سقف 70 درصد ارزش ملك پرداخت مي‌شود.

به گفته وي، اقساط ماهانه يك وام 50 ميليون توماني حدود يك ميليون تومان است.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.