تاريخ : | | نویسنده : 24payment

لاريجاني از سفر هيئتي از آژانس به ايران خبر داد.
  
 
به گزارش فارس علي لاريجاني نماينده رهبر انقلاب در شوراي عالي امنيت ملي و سعيد جليلي دبير شوراي عالي امنيت ملي بعد از ظهر امروز جمعه پس از بازگشت به تهران نتايج گفتگو با خاوير سولانا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا و پرودي نخست وزير ايتاليا و برخي ديگر از مسئولان كشورهاي اروپايي را در كنفرانس خبري در فرودگاه مهرآباد براي خبرنگاران تشريح كردند.
علي لاريجاني در ابتدا، مذاكرات با سولانا را خوب ارزيابي كرد و گفت: اين مذاكرات در دو دور نشست برگزار شد و با آقاي پرودي و وزير امور خارجه آلمان و نيز برخي وزرا ديدار و گفتگود شد.
وي ادامه داد: مبحث اصلي، مسئله اتمي و نحوه همكاري‌هاي در حال اجرا بود و در مورد مسائل منطقه‌اي نيز گفتگوهايي صورت گرفت.
لاريجاني افزود: طي اين ملاقات آنان از همكاري هاي ايران با آژانس ابراز رضايت كردند و اميدواريم كه امريكايي‌ها رفتاري از خود نشان ندهند كه ايران مجبور به انتخاب برخي تصميمات ديگر شود.
نماينده رهبري در شوراي عالي امنيت ملي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: سولانا ايران را به ادامه همكاريها با آژانس تشويق كرد.
وي در خصوص دليل اصلي استعفاي خود اظهار داشت: گمانه زني‌هايي را در ايران مشاهده كردم و در رم هم خبرنگاران اين سؤال را از من پرسيدند كه به تفصيل و به اندازه كافي در اين مورد صحبت كرده‌ام.
دبير سابق شوراي عالي شوراي امنيت ملي درباره سؤال ديگر در خصوص ديدار با سولانا تصريح كرد: آقاي سولانا نظرياتي را به عنوان راهكار از طريق مذاكرات مطرح كرد و ما نيز مواضع جمهوري اسلامي ايران را ارائه كرديم و به هر حال بايد از همه ظرفيتها به خوبي استفاده كرد.
وي افزود: احتمالاً هفته آينده هيئتي از آژانس به ايران مي‌آيد.
لاريجاني در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه آيا در مذاكرات طرح ويژه‌اي از سوي سولانا مطرح شده يا خير؟ گفت: بحث و پيشنهاد خاصي مطرح نبود.
وي ادامه داد: ترديدي ندارم كه ديدگاه هاي طرفين با تداوم اين ديدارها نزديك مي‌شود، چنانچه يك گام مهم در ليسبون برداشتيم و با سولانا تفاهم كرديم كه مسائل حول مسائل هسته‌اي را به نتيجه برسانيم و به جلو حركت كنيم.
دبير سابق شوراي عالي امنيت ملي خاطرنشان كرد؛ در حال حاضر بحث بر سر گامهاي بعدي است، چرا كه مذاكرات نگاه‌ها را به هم نزديك مي‌كند و ارزيابي ما از اين دو سال گذشته اين است كه ديدگاه‌ها به هم نزديكتر شده است، اما اگر تفاهم خاصي به وجود آيد، آن را اعلام خواهيم كرد.
در ادامه اين نشست سعيد جليلي دبير جديد شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به ديدارهاي انجام شده در اين سفر اظهار داشت: بايد وارد تحرك و پيشرفتهايي در عرصه ديپلماسي شويم تا به شكل مناسبي در آينده برنامه ريزي كنيم و يكي از پيام‌هاي مهم اين سفر اين بود كه ديدگاه‌ها در جمهوري اسلامي ايران يكي است.
وي ادامه داد: آقاي لاريجاني به خوبي مذاكرات را هدايت و آقاي سولانا نيز سؤالاتي را مطرح كرد.
وي در پاسخ به سؤالي در خصوص حضور لاريجاني در تيم مذاكره كننده هسته‌اي ايران اظهار داشت: حتماً از مشاوره‌ها و برنامه‌هاي ايشان در مذاكرات بهره خواهيم بود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.