تاخير 18 ساعته در پرواز حجاج از اصفهان به جده و تحصن آنان براي اخذ غرامت، شركت هواپيمايي «هما» را مجبور به پرداخت غرامت سنگين به تمام مسافران اين پرواز كرد تا اين حجاج، يك بليت رفت و برگشت به مشهد مقدس بگيرند.   
 
به گزارش فارس، تاخير 18 ساعته در پرواز اصفهان به جده، مسافران اين پرواز را به اندازه‌اي عصباني و كلافه كرده بود كه هنگام بازگشت با خودداري از ترك صندلي‌هاي خود در هواپيما تحصن كردند. اين اقدام تا زماني ادامه يافت كه اين شركت هواپيمايي را مجبور به پرداخت غرامت بسيار سنگيني كرد.

با اين وجود، مسئولان شركت هواپيمايي هما كه غرامت به اين مسافران را شامل بليط رفت و برگشت به مشهد مقدس به صورت رايگان به تمام مسافران در نظر گرفته‌اند، تاكنون هيچ جوابيه‌اي براي خبرهاي مندرج در رسانه‌ها به منظور ارائه دلايل اين تاخير ارسال نكرده‌اند.

اين تاخير در پرواز در حالي صورت مي‌گيرد كه زائران خانه خدا، 18 ساعت تاخير را به سختي تحمل كرده و بيشتر آنان برنامه‌ريزي خود را دگرگون شده مي‌ديدند.

شركت هواپيمايي هما نيز در شرايطي مجبور به پرداخت غرامت به مسافران شد كه تاخير در پروازهاي اصفهان به جده به يك امر عادي تبديل شده و اين اقدام مسافران، مسئولان هما را به شدت بهت زده كرده است.

پاسخي از سازمان هواپيمايي كشوري

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري در رابطه با تاخير در برخي از پروازهاي فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان گفت: سازمان هواپيمايي كشوري با تشكيل ستاد كاهش تاخيرات پروازي و دعوت از شركت‌هاي هواپيمايي در نشست‌هاي اين ستاد به بررسي راه حل‌هاي كاهش تاخيرات پروازي پرداخته است.

رضا جعفرزاده ادامه داد: يكي از مهم‌ترين عوامل بروز تاخير در پروازها، عدم توازن ميزان مسافران با تعداد صندلي‌هاست و به همين خاطر نيز در ستاد كاهش تاخيرات پروازي به شركت‌هاي هواپيمايي پيشنهاد داديم تا به اندازه صندلي‌هاي خود با پيش بيني‌هايي نظير پرواز جايگزين، اقدام به پرواز و فروش بليط كنند تا با مشكلاتي همچون تاخيرهاي بيش از حد و عدم رضايت مشتريان مواجه نشوند.

وي با اشاره به اينكه تاخيرهاي زياد شركت‌هاي هواپيمايي مي‌تواند در ميزان فروش و جذب مشتري توسط آنان موثر واقع شود، اضافه كرد: تاخيرهاي شركت‌هاي مختلف هواپيمايي مي‌تواند عامل موثري براي عدم جذب مشتري توسط آنان باشد و در صورتي كه اين گونه تاخيرها براي مسافران جبران نشود، طبيعتا تبليغات منفي را براي آنان به دنبال خواهد داشت.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري با اشاره به اينكه جلسات ستاد كاهش تاخيرات پروازي براي شركت‌هاي هواپيمايي موثر واقع شده است، تصريح كرد: در اين جلسات، شركت‌هاي هواپيمايي وضعيت پروازي خود را تشريح كردند و راهكارهاي لازم نيز به آنان براي كاهش تاخير در پروازهايشان داده شد و تا امروز نتايج اين جلسات به خوبي نمايان شده است.

وي ادامه داد: يكي از مهم‌ترين راهكارها، توسعه ناوگان هواپيمايي براي كاهش تاخيرات است كه ستاد كاهش تاخيرات پروازي برنامه‌ريزي‌هايي را براي اين مسئله صورت داده است.

جعفرزاده با بيان اينكه شركت‌هاي هواپيمايي تمام تلاش خود را براي حمايت و پشتيباني مسافران خود به كار مي‌بندند، اظهار داشت: شركت‌هاي هواپيمايي تمام تلاش خود را براي حمايت و رفاه حال مشتريان خود به كار بسته‌اند و اين كمي از انصاف به دور است كه تصور شود تاخيرهاي به وجود آمده ناشي از سهل انگاري و عدم برنامه‌ريزي اين شركت‌هاست.

وي با اشاره به اينكه روزانه در فرودگاه‌هاي تهران بيش از 300 پرواز صورت مي‌گيرد، اضافه كرد: انجام بيش از 300 پرواز در فرودگاه‌هاي تهران به صورت روزانه، خود به تنهايي نشان دهنده ميزان بالاي درخواست براي حمل و نقل هوايي است و در اين شرايط فقط كافيست يك پرواز دچار مشكل شود تا تاخيرهاي ديگري نيز به دلايل انضباطي در فرودگاه نمايان شود و با اين شرايط، تاخير در پروازها مسئله‌اي كاملا طبيعي است و مي‌كوشيم ميزان اين تاخيرها را طور محسوسي كاهش دهيم.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري از اظهار نظر در رابطه با تاخير 18 ساعته پرواز شركت هواپيمايي هما خودداري كرد و اقدام اين شركت را براي جبران اين تاخير مثبت خواند.

تاخير در پروازهاي شركت‌هاي هواپيمايي به عنوان يكي از معضلات اصلي اين شركت‌ها عنوان مي‌شود و اميد است با وضع قانون مدوني مبني بر جبران تاخيرهاي پروازي براي شركت‌ها، اين تاخيرها به حداقل برسد و حقوق مسافران به نحو شايسته‌اي رعايت شود.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.