204668-168411.jpg

عصر ایران ـ رییس جمهور آمریکا در سخنرانی یکشنبه شب خود، حزب الله لبنان، سوریه و ایران را مقصران اصلی کشته شدن غیر نظامیان لبنان توصیف کرد.

به گزارش سرویس بین الملل عصر ایران به نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، جورج بوش در سخنرانی خود گفت: اگر سوریه و ایران از حزب الله حمایت نمی کردند و حزب الله نیز پشتیبانی آنها را قبول نمی کرد، هیچگاه این همه غیر نظامی در جنگ یک ماهه جان نمی باختند.

وی که در جمع مشاوران نظامی خود سخنرانی می کرد، ادعا کرد: لبنان آغازگر جنگ بود و نظامیان اسراییلی را به گروگان گرفت و نهایتاً با تلاش ارتش مجهز  اسراییل، شکست سختی هم خورد.

بوش جنگ یک ماهه لبنان و اسراییل را که در آن حداقل 790 غیر نظامی لبنانی و 155 اسراییلی کشته شدند را نبرد بین آزادی و تروریسم خواند و گفت: حال تصور کنید که ایران به سلاح نظامی دست پیدا کند و قرار شود با تسلیحات نظامی اتمی آنها روبه رو شویم... مسلماً روزهای سختی در پیش است.

رییس جمهور آمریکا با تایید اینکه نیروهای حزب الله کشته زیادی نداده اند، باز هم ارتش اسراییل را پیروز خواند و از صبر یک ماهه مردم شهرک های رژیم صهیونیستی تشکر کرد.

بوش خطاب به سید حسن نصرالله، رهبر جنبش مقاومت لبنان گفت: شما ماشین تبلیغاتی قدرتمندی دارید و با تکیه بر رسانه ها، می توانید ادعای پیروزی کنید. اما بیایید واقع گرا باشید که در لبنان کسی از شما حمایت نمی کند و به زودی خلع سلاح خواهید شد و ارتش لبنان شما را با نیروهای بین المللی عوض خواهد کرد.

روزنامه لس آنجلس تایمز به نقل از بوش نوشت: شورای امنیت سازمان ملل هم به کمک شما آمد تا به خشونت های شما پایان دهد، در غیر اینصورت حزب الله به تاریخ پیوسته بود.

رییس جمهور آمریکا، نتیجه مذاکره تلفنی خود با رومانو پرودی نخست وزیر ایتالیا را مثبت توصیف کرد و گفت که تا دو هفته آینده، نیروهای ایتالیایی برای استقرار در جنوب لبنان آماده خواهند شد.

در همین راستا قرار است نیروهای فرانسوی، ترکیه ای و مالزیایی نیز در چهارچوب نیروهای چند ملیتی به منطقه جنوب لبنان اعزام شوند.

در بخش دیگری از این سخنرانی، بوش اظهار داشت: در حال حاضر دوران سختی را سپری می کنیم و در آینده ای نه چندان دور و با انتخاب رییس جمهور جمهوریخواه دیگر، جنگ با تروریست را یکسره و به سود خود خاتمه خواهیم داد.

به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، نو محافظه کاران آمریکا در حال حاضر به فکر خروج آبرومند از افغانستان و عراق هستند اما سخنرانی های اخیر بوش حاکی از داستان دیگری برای خاورمیانه داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد که در صورت اثبات دخالت و دریافت مدارک مستند بیشتر در مورد دخالت سوریه و ایران، باید برای مقابله با این دو کشور و حتی کره شمالی، تصمیم جدی بگیریم.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.