نگهداری گل‌ها و گیاهان در آپارتمان,پرورش و نگهداري گياهان آپارتماني


رمز موفقیت در نگهداری گل‌ها و گیاهان در فضای بسته نظیر آپارتمان‌ها این است که برای آنها شرایطی شبیه زادگاه‌شان ایجاد کنیم.

اغلب گياهان سازگار با شرايط آپارتماني از جنگل‌هاي گرمسيري و نيمه‌گرمسيري پرباران توسط محققان به گلخانه‌هاي توليدي منتقل شده و پس از طي مراحل تحقيق و انطباق با شرايط تازه، تكثير شده‌اند.براي همين براي نگهداري بهتر آنها بايد رطوبت و دماي مناسب را فراهم كرد.

 

بخشي از مهارت و موفقيت در پرورش و نگهداري گياهان آپارتماني زيبا و باطراوت در داخل آپارتمان اين است كه ميان انواع و اقسام گياهان موجود بتوانيم مناسب‌ترين نوع آن را براي نگهداري با توجه به شرايط موجود از نظر نور و دماي محل مورد نظر انتخاب و آن را تهيه كنيم. براي همين بهتر است قبل از خريد گلدان و منتقل كردن آن به خانه خود، خوب تحقيق كنيد و اولا بدانيد چه گياهي با چه مشخصاتي مي‌خواهيد. دوم اينكه آگاه باشيد كه شرايط عمومي خانه شما از نظر نور و رطوبت و دما با كدام نوع از گياهان سازگاري بيشتري دارد.

خانه‌هاي در بسته
اگر شما از آن دسته افرادي هستيد كه در و پنجره خانه خود را در پاييز و زمستان اصلا باز نمي‌كنيد و از هيچ منفذي هوا جريان ندارد، بايد از خريد گياهاني كه گلدار و گل‌پرور هستند و پس از مدتي گل‌هاي آنها مي‌ريزد اجتناب كنيد. البته با رعايت قوانين اصولي نگهداري بعضي از كاكتوس‌ها مي‌توانيد آنها را در چنين محيطي پرورش دهيد.

يك گلدان پر از رنگ
بيشتر گياهان آپارتماني داراي برگ‌هاي رنگي هستند؛ يعني يا برگ آنها كاملا رنگي است يا لكه‌هاي رنگي دارند. از معروف‌ترين آنها مي‌توان به سانسوريا، پپروميا، دراسينا، انواعي از هدرا، فيكوس بنجامين ابلق و برگ بيدي اشاره كرد. نمونه‌هاي نام برده شده به نسبت مقايسه با هم خانواده‌هاي خود احتياج به نور بيشتري دارند؛ در غيراين صورت حالت ابلقي خود را از دست مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد رنگ برگ‌هاي اين گل‌ها ثابت بماند و شفاف‌تر شود بايد حتما آنها را در معرض نور خورشيد قرار بدهيد، يعني در آن قسمت از خانه كه نور بيشتري دارد.

معرفي نمونه: گياهان آپارتماني داراي برگ‌هاي رنگارنگ و شفاف عبارتند از: نيدولاريوم، مارانتا، بگونيا ركس، كروُتن، حسن يوسف، آفلاندرا و...

نگهداري بدون اعمال شاقه
بعضي از گياهان آپارتماني تقريبا همانند گياهان مصنوعي دوام زيادي دارند ولي بعضي ديگر به قدري حساس و لطيف هستند كه بهتر است افراد با تجربه و باحوصله مراقبت آنها را برعهده داشته باشند.

اگر شما از گياهان آپارتماني صرفا به‌منظور زيباسازي محيط خانه و به‌عنوان بخشي از دكوراسيون منزل‌تان نگهداري مي‌كنيد و خيلي حال و حوصله و وقت و وسواس براي نگهداري نداريد، ‌بايد از بين گل‌ها، گياهان سهل‌المراقبت كه نگهداري‌شان زحمت زيادي ندارد انتخاب كنيد؛ زيرا اين گروه در برابر نگهداري ناشيانه و مراقبت‌هاي نه چندان دقيق پايدار هستند و به گرماي زياد منزل در زمستان احتياجي ندارند.

نمونه گياهاني كه به مراقبت شديد و وسواسي نياز ندارند: برگ بيدي، حسن يوسف، فيلودندرون اسكاندنس، پتوس و يوكا.

منبع : hamshahrionline.irرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.