اخبار,اخبار بین الملل ,گروه تروریستی داعش

 

اخبار بین الملل - سلفی‌آلمانی با پابندپلیس به‌داعش پیوست!

یک سلفی آلمانی با وجود اینکه پابند الکترونیکی پلیس به مچ پا داشته ظاهرا از کشور خارج شده و گمان می‌رود به صف گروه "دولت اسلامی" در سوریه پیوسته باشد!

حسن م. ۲۴ ساله از جمله به جرم ایراد ضرب و جرح سنگین دادگاهی شده  و یک سخنگوی قضایی محلی گزارش داده، این فرد همچنین به دزدی متهم شده و پس از آن پابند الکترونیکی به پا داشته است. رئیس مرکز پی‌گرد الکترونیکی مجرمان در آلمان می‌گوید این فرد "پا‌بند کوچک" به پا داشته است؛ اصطلاحی که برای پابند مجرمان خُرد استفاده می‌شود. در مقابل "پابند بزرگ" قرار دارد که ویژه تبهکاران دانه‌درشت است.

به گفته رئیس مرکز پی‌گرد الکترونیکی مجرمان، کسانی که پابند کوچک بر مچ پا دارند را نمی‌توان مدام زیر نظر گرفت زیرا کنترل این دستگاه‌ها از طریق GPS (سامانه موقعیت‌یاب جهانی) صورت نمی‌گیرد. پابند کوچک تنها زمانی را مشخص می‌کند که مجرم باید طی آن در خانه باشد. اگر مجرم در این زمان در خانه نباشد، زنگ خطر به صدا درمی‌آید: «بنا بر این اگر حتی یک ساعت زمان برای خرید یا انجام امور روزانه وجود داشته باشد، او می‌توانسته از همین زمان برای فرار استفاده کند».

بنا بر گزارش‌ها، حسن م. از دوم دسامبر ۲۰۱۳ پابند به مچ داشته است. دستگاه او آخرین بار در اول مه ۲۰۱۴ (۵ ماه بعد) سیگنالی فرستاده است. به همین دلیل مکان دقیق اقامت او در حال حاضر مشخص نیست. از قرار معلوم یکی از همراهان حسن م. در تماس با نهادهای ایالت هِسِن آلمان مدعی شده که حسن م. به گروه‌های تروریستی پیوسته است. پست‌های فیسبوکی این همراه نشان می‌دهند که او به "دولت اسلامی" (داعش سابق) و فعالیت‌های این گروه تروریستی علاقه‌مند بوده است.

سخنگوی فراکسیون پارلمانی حزب حاکم آلمان – حزب دمکرات‌مسیحی – با انتقاد شدید از عملکرد نهادهای امنیتی و انتظامی ایالت هسن، روند یادشده را "کابوس" خوانده است. امید نوری‌پور، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سراسری آلمان از حزب "سبزها"، نیز نظر مشابهی دارد: این‌که یک متهم می‌تواند به راحتی از کشور خارج شود و به جنگ در سوریه بپیوندد، چیزی فراتر از سهل‌انگاری است، این یک رسوایی است!

اخبار بین الملل - بهار

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.