تاريخ : | | نویسنده : 24payment

 

«نقطه چین» بهرام بیات به سرانجام رسید

 

«نقطه چین» نام اولین اثر هنری با صدای بهرام بیات است که پس از گذشت هفت سال که از آغاز کار بر روی آن گذشته است، سرانجام طی چند ماه آینده به بازار عرضه خواهد شد.

آلبوم «نقطه چین» شامل قطعاتی به نام های ماه و ستاره، معنی، دلسپرده، غروب پاییز، عاشق بی افاده، مرگ پنجره، خوب من، نقطه چین، از پشت دیوار غروب و مشق وفا است، خواننده اثر ۴ قطعه را ملودی سازی کرده است.

نکته قابل اهمیت در این آلبوم، وجود آهنگسازانی نام آشنا در کنار هنرمندانی با استعداد و در پی نام است که این تلفیق در راستای ارزشمند کردن موسیقی آن به خوبی صورت گرفته است.

سید بهنام ابطحی تنظیم ۶ قطعه در «نقطه چین» را انجام داده است که به گفته خود دو قطعه از بهترین آثار ۶ و ۸ دوران زندگی هنری اش را برای این اثر ساخته است. مازیار عطاریان نیز با ساخت قطعه «ماه و ستاره» برای جای گرفتن در ابتدای آلبوم پس از سال ها سکوت و دوری از دنیای موسیقی، بار دیگر به هنری که بدان تعلق دارد بازگشته و روح ویژه ای با ساخته اش به این اثر بخشیده است.

دیگر آهنگسازان این آلبوم، کیان مقدم و معراج طبسی هستند که در همکاری با یکدیگر توانسته اند آثاری شنیدنی ارائه دهند که بی شک می توانند به واسطه آنان، به جذب نگاه ها به سمت خود در زمینه آهنگسازی در آینده ای نه چندان دور امیدوار باشند.

بهرام بیات در یک گفتگو کوتاه با اشاره به زمان و اندیشه صرف شده برای موسیقی آلبوم «نقطه چین» گفت: می توانم به حق ادعا کنم که این آلبوم از لحاظ ملودی جای بحث برای کسی نمی گذارد چرا که سعی شده تا حد امکان برای تمام قشرهای جامعه با سنین مختلف نقطه جذابیت داشته باشد تا طیف بیشتری از احساسات را با خود درگیر کند. برخی از ملودی ها نه به این معنا که بازسازی و بازخوانی آثار قدیم و ماندگار موسیقی پاپ باشند اما گوشه هایی از شخصیت آن آثار را با خود به همراه دارند تا ارتباط با مخاطب قوی تر شود. تمامی قطعاتی که در این آلبوم ارائه شده اند در چارچوب احساس قرار دارند و این فارغ از نوع ریتم و سبک است چرا که خواننده با انتقال حس می تواند اولین و برترین تاثیر را بر مخاطب بگذارد.

این خواننده درباره علت طولانی شدن زمان تولید این اثر اظهار داشت: عوامل زیادی باعث بروز این مشکل شدند از جمله آن که استارت این آلبوم دقیقا زمانی اتفاق افتاد که بهنام ابطحی درگیر مشکلاتی در زمینه کار خود شده بود. از طرف دیگر با توجه به شغل اصلی من، می بایست جابه جایی هایی در رابطه با ماموریت های کاری داشته باشم و این مساله روی صدای من تاثیر بسزایی می گذاشت و اجرای قطعات را به تاخیر می انداخت. با گذشت زمان، بازار نیز هر چه بیشتر از ثبات خارج شد و این کار ما را سخت تر کرد به طوری که دائم در این فکر بودیم این آلبوم باید شامل چه قطعاتی باشد تا بتواند رضایت مخاطب را جلب کند. در طی یک سال گذشته که سرعت کار چندین برابر شد، برای همسو شدن با علاقه به روز شنونده ها حدود ۸۰ درصد تنظیم ها و موسیقی را تغییر دادیم و چند قطعه را نیز اضافه یا حذف کردیم تا آلبوم حال و هوای امروزی داشته باشد هر چند که از نقاط عطف آن چیزی کم نشد، به خصوص این که برخی از ترانه ها به علت کلام قوی و حسی که به همراه داشتند، در طی این سال ها همچنان شنیدنی بودند و تنها ملودی را به روز کردیم تا موسیقی دینش را به کلام ادا کرده باشد.

ایشان در پایان، در مورد پیش بینی استقبال مخاطب از این اثر توضیح داد: همواره ما با مخاطبینی غیرقابل پیش بینی مواجه هستیم. گاهی اوقات یک آلبوم از لحاظ حرفه ای در جایگاه خاصی قرار ندارد اما مورد توجه مردم قرار می گیرد و گاهی نیز برخلاف این اتفاق رخ می دهد. به هر حال، با توجه به نوع اجرا، کلام و موسیقی این آلبوم ـ اگرچه از یک نظر شخصی ـ در سطح قابل قبولی قرار گرفته، باز هم به سلیقه و علاقه مخاطب احترام می گذاریم و تابع انتخاب آن ها هستیم.

این اثر که در مرحله کسب مجوز قرار دارد، پس از گذشت از این مرحله توسط شرکت فرهنگی ـ هنری سل فا به علاقمندان ارائه خواهد شد.... / شبکه خبری برنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.