نگرانی متخصصان از افزایش بارداری نامشروع دختران انگلیسی؛

توزیع قرص ضد بارداری میان دختران 13 ساله انگلیسی!

کوین نوبل از انجمن داروسازان اعلام کرده است که این کار مایه آبروریزی انگلستان است.

 

 ,بارداری نامشروع ,قرص ضد بارداری,حاملگی دختران,روابط نامشروع جنسی،,اخبار,اخبار حوادث

 

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز به نقل از سایت دیلی میل؛ افزایش حاملگی دختران به دلیل رواج روابط نامشروع جنسی، کارشناسان این کشور را مجبور کرده برای پیشگیری از این موضوع، به دنبال طرح راهکارهای متفاوت باشند.

این محققان توصیه کرده اند که دختران جوان از 13 سالگی بایستی به راحتی و بدون اینکه دکتر خانوادگی شان آنها را ویزیت کند، قادر به دریافت داروی ضد بارداری از داروخانه ها باشند.

این پیشنهاد البته به آزمایش نیز گذاشته شد و بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته 46 درصد از افرادی که در این طرح شرکت داشته اند قبلا به هیچ عنوان از داروی ضد بارداری استفاده نکرده بودند.

محققان همچنین خواهان گسترش طرح در کل انگلستان شده، تا مسئولین رسمی ٰآن را به صورت دوفوریتی برای دختران بین سنین 13 تا 16 سال گسترش دهند.

دکتر فیونا کورنیش فوق تخصص بیماری های زنان و صاحب کرسی در دانشگاه کمبریج با اشاره به راهکار فوق گفت: «توزیع این داروها از سوی داروخانه ها آن هم بدون مجوز پزشک و بررسی وضعیت حاملگی فرد متقاضی، برای دختران 13 ساله، باعث نگرانی من شده است.»

مخالفان این طرح معتقدند: «تجویز چنین داروهایی آن هم برای اولین بار برای خانم های جوان، بدون بررسی سابقه کامل آنها می تواند خطرات زیادی برای آنها داشته باشد.»

با این حال طراحان این راهکار می گویند: «مسئولین داروخانه قبل از ارائه قرص ضد حاملگی بایستی مصرف کننده را در جریان عوارض این دارو قرار داده و پیش از ارائه آن، ابتدا دختران جوانی که روابط نامشروع دارند ٰرا تشویق کنند تا این موضوع را با خانواده خود در میان بگذارند.»

مسئولین شهر منچستر نیز با به اجرا گذاردن این طرح، عملا به داروخانه ها مجوز داده اند تا داروی ضد بارداری را به دختران زیر 16 سال آن هم بدون کسب رضایت از والدین صادر کرده و در عین حال تاکید کرده است که این رده سنی بدون هیچ مانعی می توانند بعد از برقراری رابطه جنسی از داروخانه داروی ضد حاملگی تهیه کنند.»

کوین نوبل از انجمن داروسازان اعلام کرده است که این کار مایه آبروریزی انگلستان است.

از سال 2008 قانونی تصویب شد که به دختران 16 سال به بالا اجازه می داد بدون تجویز پزشک به راحتی این قرص ها را تهیه کنند و اکنون شاهد کاهش این سن به 13 و بالاتر هستیم.

اوایل سال 2012 نیز در مدارس ساوت همتون انگلیس از وسیله کوچکی استفاده شد که در زیر پوست تمام دختران 13 ساله آن را کاشتند تا از طریق این دستگاه، هورمونی را در خون فرد ارسال کنند که جلوی حاملگی را بگیرد.

در سال 2010 این کار را بر روی 3200 دختر 10 ساله انجام دادند و در سال جدید آن را برای 1700 دختر 13 الی 14 ساله به کار بردند.

این عمل مسئولین مدرسه بدون اطلاع والدین باعث خشم شدید آنها و اعتراض و اعتصاب شدیدی در انگلستان شد./جام نیوز

 

 ,بارداری نامشروع ,قرص ضد بارداری,حاملگی دختران,روابط نامشروع جنسی،,اخبار,اخبار حوادثرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.