تاريخ : | | نویسنده : 24payment

 

جایی برای خرد ه ریزها

 

د ر هر خانه ای وجود فضای کافی برای نگهد اری از وسایل خرد و ریز نه تنها موجب مرتب شدن فضای زندگی و جمع شدن وسایل گوناگون در جای مخصوص خود می شود بلکه د سترسی به آنها در زمان نیاز را نیز ممکن و سهل می سازد . با مجموعه ای از جعبه های کوچک مخصوص کفش بچه ها می توانید کشوهای جادار و مفیدی بسازید که تقریباً در همه اتاق های خانه کارآمد باشند . در اتاق کودکان از این مجموعه کشوها که با رنگ های شاد و زند ه رنگ آمیزی شده اند ، برای نگهد اری و تفکیک اسباب بازی های کوچک آنها سود ببرید و یا از آن برای نگهداری از وسایل خیاطی، لوازم التحریر و یا وسایل د یگر استفاد ه کنید . در صورت نیاز می توان برای ساختن کشوهای بزرگتر از جعبه کفش های بزرگسالان بهره گرفت. برای ساخت این کشوها به وسایل زیر نیاز د ارید :

 

ـ ۹ عدد جعبه کفش کوچک و یک اند ازه


ـ مقد اری مقوای ماکت سازی


ـ چسب چوب


ـ سوزن ته گرد


ـ رنگ آکریلیک یا گواش د ر سه رنگ سبز، آبی و بنفش


ـ ۹ عدد دستگیره گرد چوبی با پیچ و مهره


ـ پیچ گوشتی


ـ مقداری مقوا


ـ خط کش فلزی


ـ کاتر


ـ قلم موی متوسط نقاشی


ـ چسب حرارتی

 

ابتدا ارتفاع و عرض جعبه ها را اند ازه بگیرید و هر یک از آنها را سه برابر کنید . سپس طول جعبه ها را اند ازه بگیرید و به هر یک از اند ازه هایی که اکنون د ارید ، ۱سانتی متر اضافه کنید . ۸ قطعه از مقوای ماکت را با استفاد ه از خط کش و کاتر ببرید :

 

دو قطعه با ابعاد برابر با سه برابر طول و سه برابر عرض جعبه ها به علاوه ۲ برابر ضخامت مقوای ماکت سازی برای بالا و زیر دراور.

 

۲ قطعه با ابعاد برابر با سه برابر طول و سه برابر عرض جعبه ها به علاوه ۲ برابر ضخامت مقوای ماکت سازی برای طبقات افقی.

 

۴ قطعه برای دیواره های عمودی با ابعاد سه برابر ارتفاع به علاوه ۲ برابر قطر مقوا در طول جعبه های کفش به علاوه دو برابر ضخامت مقوا.

 

هر یک از قطعاتی که برای طبقات افقی بریده اید را به سه قسمت مساوی تقسیم کرده و ببرید . حال ابتدا کلاف دور دراور را با نصب دو قطعه بالا و زیر آن به دو قطعه از مقواهایی که برای دیواره های عمودی بریده اید ، بسازید .

 

برای نصب قطعات مقوا به هم از سوزن ته گرد استفاده کنید . سپس دیواره های عمودی میانی و در آخر طبقات افقی را نصب کنید . جعبه ها و درهایشان را به رنگ سبز درآورید و بگذارید تا کاملاً خشک شوند .

 

در این فاصله اسکلت دراور را نیز با رنگ آبی رنگ بزنید . اگر یک دست رنگ پوشش کافی نداشته باشد ، پس از خشک شدن دست اول یک بار دیگر آن را رنگ بزنید . بگذارید تا رنگ کاملاً خشک شود .

 

دستگیره های چوبی را نیز به رنگ آبی د رآورید . پس از خشک شدن رنگ ها محل نصب دستگیره ها را روی وجه کوچکتر جعبه ها مشخص کنید .

 

دستگیره ها را با استفاد ه از پیچ و مهره و پیچ گوشتی روی جعبه ها نصب کنید .

 

حالا می توانید در جعبه ها را بسته و آنها را در خانه های خالی دراور بگذارید . برای تزیین دراور، روکشی از مقوای پلیسه روی آن بچسبانید .

 

مقوا را قبلاً با رنگ بنفش رنگ بزنید و پس از خشک شد ن روی دراور بچسبانید ، در قسمت بالای د راور مقوا را به صورت سه هلال فرم د هید و درست در بالای دیواره های عمودی میانی و در امتداد آنها با چسب حرارتی بچسبانید تا هلال ها تشکیل شوند .

 

در زیر دراور مقداری از مقوا را لوله کنید و به صورت دو پایه غلتک شکل در زیر آن بچسبانید . این دراور را به روش های دیگر مثل نقاشی های دستی، شابلون و یا چاپ های دستی نیز می توانید تزئین کنید .

منبع : aftabirرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.