نمایش فيلم ضد ايراني در كانادا پس از یک ماه جنجال

 

فيلم ضد ايراني " ايرانيوم " بالاخره پس از يك جنجال يك ماهه بر سر پخش يا عدم پخش آن روز يكشنبه در كتابخانه ملي كانادا در اوتاوا به نمايش در آمد.

به گزارش عصر ايران و به نقل از روزنامه " اوتاوا سيتي زن " كانادا در مراسم پخش اين فيلم وزير ميراث فرهنگي كانادا و نيز رييس انجمن فيلم فكر آزاد به ايراد سخنراني پرداختند.

بر اساس اين گزارش ترتيبات امنيتي در اطراف ساختمان كتابخانه ملي كانادا بسیار شديد بود  و پليس و 17 نيروي امنيتي ويژه مسئوليت تامين امنيت ساختمان محل نمايش اين فيلم را بر عهده گرفته بودند.

گفتني است اين فيلم ضد ايراني قرار بود 28 دي ماه  در كتابخانه ملي كانادا به نمايش در آيد اما در روز نمايش مسئولان اين كتابخانه با اعلام اينكه پيغام هاي تهديد آميز دريافت كرده اند اقدام به تخليه ساختمان كردند.

"جيمز مور "وزير ميراث فرهنگي كانادا در سخنراني خود در مراسم نمايش اين فيلم گفت :‌‌" سفارت ايران نمي تواند به ما ديكته كند كه چه فيلمي را در كانادا ببينيم " .

وي  افزود :‌"‌آقاي احمدي نژاد شما اين حق را نداريد كه براي مردم كانادا و دولت كانادا تعيين تكليف كنيد كه چه فيلمي را ببينند و چه فيلمي را نبينند".

همچنين " فرد ليتوين " رييس " انجمن فيلم فكر آزاد " كه ترتيب دهنده مراسم نمايش اين فيلم در كانادا است ، در سخنراني  خود در اين مراسم گفت :‌"‌از مسئولان سفارت ايران در كانادا سپاسگزارم چرا كه اگر مخالفت هاي آنها با نمايش اين فيلم نبود امروز اين جمعيت گسترده تر از پيش در مراسم نمايش آن حضور نداشتند".

وي در ادامه به كنايه گفت :‌"‌براي همين مي خواهم به نشانه سپاسگزاري  يك باكس شراب اسراييلي ناب براي سفارت ايران در كانادا بفرستم !

فيلم 60 دقيقه اي ايرانيوم ساخته " رافائل شور " به بررسي سياست هاي ايران در جهان از جمله حمايت از گروه هايي چون حماس و حزب الله و ادعاي تلاش براي دست يابي به سلاح هسته اي و القاي خطرناك بودن ايران براي جهان مي پردازد.

لیتوین  پس از لغو نمايش اين فيلم در ماه گذشته با انتقاد از تصميم مسئولان مركز ملي كتابخانه و آرشيو كانادا ، اقدام آنها در لغو نمايش اين فيلم را بزدلانه خوانده بود .

همچنين وزير ميراث فرهنگي كانادا نيز پس از لغو نمايش اين فيلم تاكيد كرده بود كه اين فيلم بايد به نمايش گذاشته شود.

گفتني است كه "انجمن فیلم فکر آزاد " كانادا  در نوامبر سال 2010 نيز  سه فیلم "سنگسار ثریا ام " ، "برای ندا"، و " جهاد اتمی "را در مرکز ملی "کتابخانه و آرشیو " كانادا در اتاوا به نمایش گذاشته بود....../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.