تاريخ : | | نویسنده : 24payment

سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا پرواز هواپیماهای مسافری آمریکایی در ارتفاع پایین 30 هزار پایی آسمان عراق را به دلیل خطرات ناشی از جنگ در این کشور محدود کرد.

به گزارش ایسنا، این سازمان در اطلاعیه ای همچنین پروازهای مبدأ و مقصد به فرودگاه‌های بین المللی اربیل و سلیمانیه عراق را ممنوع کرد.

این هشدار به دنبال فاجعه سرنگونی هواپیمای مسافری مالزیایی بر فراز اوکراین صورت می‌گیرد که طی آن همه 298 سرنشین این هواپیما کشته شدند. آمریکا علت سقوط این هواپیما را اصابت یک موشک زمین به هوا اعلام و گروه‌های شبه نظامی طرفدار روسیه را عامل سرنگونی این هواپیما معرفی کرده است.

اطلاعیه سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا به وضعیت خطرناکی که از جنگ در عراق به وجود آمده، اشاره کرده است. اطلاعیه قبلی این سازمان پرواز در ارتفاع پایین 20 هزار پا (6096 متر) را محدود کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بعضی از ایرلاین‌ها مانند ایرفرانس کی ال ام به دلیل نگرانی از موشک‌های ضد هواپیمای گروه داعش که کنترل بخش‌هایی از عراق را به دست گرفته است، در حال حاضر از فضای هوایی این کشور اجتناب می‌کنند.

مقامات ایمنی هوایی بین المللی و نمایندگان ایرلاین‌های جهان اخیرا در یک نشست سطح بالا موافقت کردند راه‌های شناسایی و مقابله با خطرات تهدیدکننده ایمنی هواپیماهای مسافری بر فراز مناطق جنگی را بهبود ببخشند.

همچنین نهادهای جهانی ایکائو و یاتا خواستار اقدام بین المللی برای کنترل تولید و انتشار سلاح‌های پیشرفته ضد هواپیما شده اند که قادر به ساقط کردن هواپیماهای مسافری در ارتفاع بالا هستند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.