معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت برای تعادل بخشی به بازار کار و جلوگیری از رشد بیکاری در جامعه ، سالانه یک میلیون فرصت جدید شغلی در کشور ایجاد می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای طائی در تبریز افزود: دولت برای تحقق این تعداد فرصت شغلی در کشور بسته سیاستی ویژه ای تدوین و اجرای آنرا از ابتدای امسال آغاز کرد.

وی پرداخت 84 هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان تا آخر خرداد امسال به عنوان سرمایه در گردش ، ایجاد اشتغال حمایتی برای 100 هزار دانش آموخته دانشگاه ها از راه افزایش توان اجرایی آن ها با استفاده از آموزش های کارگاهی ، ایجاد اشتغال اجتماعی در مناطق روستایی و محروم و حمایت تسهیلاتی از مشاغل خرد و خانگی با ایجاد خوشه های تخصصی را بخشی از بسته سیاستی دولت برای ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور دانست.

آقای طائی با اعلام اینکه این بسته سیاستی 50 اقدام اجرایی دارد ضرورت توجه به تولید و دستیابی به حداقل شش و نیم درصد رشد اقتصادی سالانه برای بهبود کسب و کار را یادآورشد و افزود: سیاست های اقتصادی دولت حمایت از سرمایه گذاری ها در بخش تولید است که مبنای آن نوآوری ، استفاده از فناوری های نو و بهره وری بالا باشد تا بتوان از این راه ظرفیت جذب اقتصاد ایران را افزایش داد.

وی درباره چگونگی توزیع اعتبارات حمایتی از تولید کنندگان در استان ها نیز گفت: این اعتبارات بر اساس توان تسهیلات دهی بانک های استان ها و میزان سپرده گذاری مردم در آن ها انجام شد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال آذربایجان شرقی نیز در این نشست گزارشی از سیمای اشتغال استان ارائه داد و گفت: در 10 سال گذشته نرخ بیکاری در استان سیری صعودی داشته و پارسال با 12 و شش صدم درصد از متوسط کشور پیشی گرفته است.

آقای حسینی افزود: این در حالی است که امسال نیز سهم استان از تسهیلات حمایتی دولت از بخش تولید به علت پایین بودن میزان سپرده گذاری مردم در بانک های استان کمتر از جایگاه جمعیتی آذربایجان شرقی است.

وی گفت: سهم استان از این تسهیلات 273 میلیارد و 210 میلیون تومان است که باید تا آخر خرداد امسال به تولید کنندگان متقاضی پرداخت شود و آذربایجان شرقی از این بابت در رتبه هفتم کشور قرار دارد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.